Aktuality, Strana 2

Školní rok 2022/2023

Všechny zdravíme po maratonu letních pobytů ... víme, že se zase těšíte do sedla na své pravidelné tréninky, jen si potřebujeme do 9.9.2022 maličko odpočinout, nejen my, i koně, načerpat energii a také zařídit spousty věcí, než začne zase normální pracovní kolotoč. Nicméně, právě i v tomto "volnu" už musíme tvořit plány, takže to znamená, že můžete od 1.9. psát zprávy a emaily, kdy by se Vám hodilo chodit, vše budu zaznamenávat a dávat dohromady. Nečekejte prosím odpověď ihned, pokud bych se ale neozvala do 9.9.2022 tak do mě můžete trochu kopnout ;-).

Pony škola bude vždy v sobotu, jedna parta dopoledne a druhá odpoledne, všem budu psát sms, pokud už teď víte, že chcete zase chodit a bude se Vám to víc hodit dopo nebo odpo, také se ozvěte. Děkujeme

 

Takže všem přeji šťastný vstup do nového školního roku a budu se těšit na viděnou v Konírně 

Školní rok 2021/2022 končí

Tak a dnes tu máme konec našeho školního roku. Dnes jsme naposledy trénovali pony školičku a ostatní pravidelně chodící jezdce, v hrozném vedru, ale přesto jsme to zvládli. Moc Vám všem děkujeme za přízeň, chválím Vás za trpělivost, snahu se učit, snahu pomáhat, za to, že i když to  někdy skřípe, tak to spolu pořád táhneme dál. Někdy jsou to slzy a pot a někdy zase chvíle štěstí, někdy pocit marnosti a někdy euforie. Kdo tu naší koňskou euforii zažil, tak už nic jiného nikdy nechce ;-). 
Moc děkuji svým pomocnicím, všem, které se podílejí na chodu Konírny a na chodu pony školiček, holky, bez Vás by to nešlo a díky patří Vám všem, které třeba některé i jen občas, některé stále, přicházíte s pomocnou rukou.

Školní rok utekl jako voda, byli jsme i na drezurních závodech, kde se nám docela dařilo, pilně trénujeme s pokročilejšími Working Equitation. Přibylo nám také pár koní, i oni pilně trénují a dělají pokroky. 

No a teď už vzhůru na prázdniny, teď nás čekají dva týdny příprav a už se na Vás, kdo přijedete , budeme těšit.

KRÁSNÉ PRÁZDNINY VŠEM ! 

 

Od března jezdíme !!!

Všechny zdravíme, od příštího týdne, tj. od 28.2.2022 zase začínáme s pravidelnými tréninky. Počítám s Vámi tak, jak jste byli na podzim zvyklí, kdyby někdo potřeboval změnit den nebo čas své lekce, tak se ozvěte. Samozřejmě je třeba ještě počítat s výkyvy počasí, popřípadě nefunkční jízdárnou, ale pokud to půjde, tak začínáme makat a těším se na Vás už na všechny !!!

Ještě tu mám takovou zprávičku pro některé z Vás asi i milou, že se nám na začátku dubna vrátí Štefánek :-).  

 

Zima v Konírně

Tak se Vám hlásíme ze zimní Konírny. Jaké jste měli Vánoce ? U nás proběhlo každoroční vánoční setkání a krmení koní 23.12. 2021, bylo to jako vždy moc fajn naladění na svátky. Vánoce byly na blátě a jezdit se moc nedalo. Koním pokračovalo volno, které tentokrát dostali už vlastně skoro celý prosinec, ze začátku kvůli našemu covidu a potom kvůli počasí a terénu...jízdárna se letos stala nesjízdnou hodně brzy. Koně si to volno ale myslím hodně zaslouží a taky si ho řádně užívali, obzvlášť když přimrzlo a mohli jsme je pustit na pastvinu. Na našem fb jsem přidávala videa z jejich skotačení. 

Ještě před Vánocemi jsme se zase maličko rozšířili o poničku s hříbátkem, je to Bianca a bude to krásná dámička pro nejmenší. Její malý kluk se zatím pracovně jmenuje Barnabáš a ještě nejsme rozhodnuti, jestli po odstavu od mámy bude hledat nový domov nebo si ho necháme. To se ještě uvidí. Jsou maličko bojácní, nedůvěřiví, ale věřím, že se to vše změní, hlavně v momentě, kdy tu budete častěji a oni pochopí, že s náma taky může být i legrace a pohoda.

Nenechali jsme si ujít novoroční vyjížďku a dokonce hned 2.1. 2022 se dalo jezdit i na jízdárně, tak jsme toho hned využili. Minulý víkend jsme zase trénovali nastupování do vozíku a v neděli jsme chtěli odjet na trénink s Pavlem Vaňkem na halu v Litohošti. Nakonec jsme bohužel jeli jen já s Armenkem, protože Knihgtík, který měl jet s Verčou, nám spadl v přepravníku a potom už jsme ho tam nedostali ... no, i takové věci se stávají, ale důležité je, že se mu nic nestalo. Příště to zvládne. Já s Arem jsme si trénink náležitě užili a musím ho pochválit, protože nastoupil, jel, seznámil se s novým prostředím a pracoval, nastoupil a odjel zase domů jako profík. A moc mě potěšil, i Pavel byl překvapen a potěšen jak moc hezky spolupracoval a snažil se vyhovět všem našim přáním. To jsem zase měla všude kolem hlavy duhy a jednorožce....

Udělali jsme také vylepšení povrchu v dolním výběhu, částečnou rekonstrukci dolního přístřešku, ještě nás tam čeká podlaha a v předjaří budeme muset vyměnit všechny sloupky a tyčky a ohradníky v celé pastvině. No nenudíme se.

Napadlo nám trošičku sněhu a má sněžit v následujících dnech, docela bych si to přála, protože jízdárna by zapadala a dalo by se aspoň trochu trénovat. Už nám to začíná chybět a koně by to už moc potřebovali, začínají se nám poněkud nudit :-). No a hlavně už se mi po Vás stýská, už by to chtělo ten pravidelný rytmus a řád...

Nicméně, na jaro si ještě počkáme. Jakmile se to ustálí a půjde pravidelně trénovat, budu se tady na Vás s koňma moc těšit :-)

 

 

Letní pobyty a Velikonoční pobyt otevřen

V sekci pobytů již máte vypsané turnusy na léto 2022 a možnost se přihlásit, pokud by Vám nefungovalo přihlášení přes Koš, tak napište přihlášku emailem, stačí celé jméno a datum narození a vybraný turnus. 

Letos věříme, že proběhne i Velikonoční pobyt, případně ještě předtím možnost strávit u nás jarní prázdniny - dle pokynů na webovkách, vhodné spíš pro starší děvčata, nicméně u mladších, které již známe, můžeme domluvit také, pište...

 

Budeme se na všechny těšit !

Vánoční setkání a nadílka koním 2021

Srdečně Vás zveme na Vánoční setkání v Konírně, ve čtvrtek 23.12. 2021 od cca 13.00 do cca 15.00 se na Vás budeme moc těšit na tradičním vánočním krmení. 

Prosím nenoste tvrdé pečivo, máme ho přespříliš, pokud koním chcete přinést něco dobrého, přineste mrkev a jablíčka. Pokud se budete chtít pochlubit ochutnávkou cukroví, doneste, doladí to vánoční atmosféru, budeme vařit kávu, čaj i něco na zahřátí, pustíme si koledy a popovídáme, svátečně se naladíme a pak koním nadělíme dobroty. 

Jelikož nám počasí přineslo vánoční a zimní pauzu letos brzy, o to víc se těším, že se na Vánoce uvidíme ;-)

Svatohubertský víkend 2021

Letos jsme se konečně dočkali zase Hubertských jízd...loni byly kvůli covidu zrušené. Jelikož letošní podzim byl nadupaný všemi možnými událostmi, ať už pobyty víkendovými, či podzimními prázdninami a nebo skládáním zkoušek ZZVJ, také tréninky atd... naplánovali jsme Hubertské jízdy až na víkend 13.-14.11.2021 a musím říct, že jsem s velkým napětím hypnotizovala počasí ... ale nakonec to docela dobře dopadlo. Počasí v sobotní dopoledne bylo vskutku anglické, mlha by se dala krájet, ale nepršelo, nefoukalo a to bylo hlavní. Na nástupu v jízdárně Oldřichovské konírny stálo celkem 23 koní. Přijeli nám jako už tradičně pražští od Verči Musilové Náměstkové, dorazila Terka Průšová se svojí sestrou Týnkou, veterinářka Jana Martinová s Lenkou Klejnovou, borotínští vyslali děti, dorazila Kája Votápková a také Leonka Mazáčová se svojí novou kobylkou Mátou ... zkrátka, nakonec nás bylo jako smetí, domácí koně jeli všichni schopní, celkem devět. Poprvé jsme s Armenkem jeli Lišku, vždy jsme Masterovali, tentokrát na nás vyšel liščí ocas. Ar musel jet skutečně úplně první a mám radost, zvládl to na jedničku. Skoky na loukách prošli ti, kdo chtěli, ono to dost klouzalo, pár koní nám sklouzlo a upadlo, ale vše se obešlo bez vážných úrazů. Pro mě to byl báječný i když náročný den.

Hned na to v neděli jsme uspořádali Hubertské drezúrní klání na jízdárně. A to pro všechny naše malé stálé jezdkyně, aby se mohly předvést rodičům, co už vše umí. Předvedly se i starší holky, aby rodiče viděli, kam se mohou zanedlouho jejich ratolesti posunout a také jsem tím chtěla vyjádřit veřejně své poděkování starším holkám, které mi tady se vším pomáhají. Nakonec do toho namočili i mě samotnou, nikdy jsem ani nezkoušela zajet L 1 a tak jsme měli s Arečkem premiéru, která sice nebyla úplně perfektní, ale jsem spokojená. I v neděli počasí dopřálo vcelku fajn den. A tak to máme za sebou a sezonu ukončenou, i  když pochopitelně trénujeme dál, co nám do Vánoc dovolí počasí, ale již jsou za námi všechny letošní akce. 

Pár fotek ze soboty přikládám, a za ně děkuji tradičně Terce Kabíčkové.

Podzim 2021

Letošní podzim nás nenechal vůbec vydechnout. Je Vás pravidelných jezdců hodně, až bych někdy chtěla buď se naklonovat a koní jednou tolik přikoupit, nebo ráz naráz skončit, protože to přestává být v mých silách. Ale to nemění nic na tom, že z toho mám velkou radost, a to nejen z toho, že Vás tolik chodí pravidelně jezdit, ale to jakým způsobem se zlepšujete a posouváte, také z toho, že na mě stále máte náladu a nervy :-). Mým největším úspěchem jsou letošní již druhé složené zkoušky základního výcviku jezdce, první zahájila v květnu Nikča Mokrycki a teď na podzim ji dohonila i Verča Slunečková. Máme tady už i další adepty, se kterými se bavíme o tom, že to k ZZVJ budeme směřovat. Není to pochopitelně jenom můj úspěch, je to především odhodlanost a snaha holek samotných, jejich píle a vůle. Také nám velmi pomohl Pavel Vaněk, jezdec všestrannosti, instruktor a trenér, který nás od září poctívá pravidelnou návštěvou a trénuje mne, Verču a Nikču. Z této spolupráce mám velikou radost. Na složení zkoušek se také podílela Dáša Hrabalová z JK Čtyřkolák, která je tam nejen organizovala, ale holky provedla závěrečným skokovým tréninkem a mohly jsme k ZZVJ přistoupit pod její záštitou coby garanta. 

Máme tady taky nějakou změnu ve složení koní, odjel od nás Tory a jeho místo nahradil Henry. Jestli to bude úplně natrvalo ještě nevíme úplně na 100%, ale spíš ano. Proběhly úpravy horního výběhu, kde jsme udělali podlahu z Tosi plastů a také potáhli zpevněnou plochu výběhu pískem, což pro koně udělalo měkčí a příjemnější povrch. Přístřešek teď nemusíme stlát, nebo jen trošku, což je pro koně zdravější z hlediska alergenů a prachu ze slámy. Teď na jaro je plán jasný a to zase zlepšování výběhu dolního, kde se chystáme také ještě zlepšit zpevnění povrchu, potažení pískem a hlavně instalaci nového přístřešku a renovaci toho původního. Také nás čeká výměna ohradníků a kůlů po celé délce pastviny, ono už je to letos deset let, co koně přišli a na pastvině resp. jejím ohrazení je to přeci jen znát...

Již na léto jsme se stěhovali v rámci stodoly do její nové zrekonstruované části, kde nás také čeká ještě spousty úprav, zejména stavba boxů.

Povedlo se nám zavést vhodný management pro Armena a Sáru, kteří trpěli alergickým kašlem na takový, při kterém se teď tváří jako úplně zdraví koně. Uvidíme co teď v zimě, kdy už jsme je přestěhovali z pastviny, kde zůstávali do teď nonstop, ale právě zavedení opatření co se týče stlaní slámou a také podávání mokrého či alespoň pokropeného sena v případě celého balíku, by mělo zabránit projevům alergie. Také už koně nejsou jen ve dvou partách, ale právě tato opatření a také dietní opatření pro některé vedla k rozdělení dolního výběhu na více částí. Poníčci jsou tak na zimu spolu a Felda s Knightem trochu dietí ... 

Také pravidelně trénujeme s Petrou Čejkovou a Jitkou Šimouškovou na Working Equitation, každý měsíc od června se scházíme a snažíme posouvat dál a dál. I z této spolupráce mám velkou radost a doufám, že se mi jednou povede vyjet i na závody, neb mě to s Armenkem moc baví. 

Byly tu víkendy, podzimní prázdniny a ještě nás čeká Hubertská jízda a Hubertské setkání s drezurou, aby se mohli předvést úplně všichni. A pak už se kvapem přiblíží Vánoce a řeknu Vám, letos se na ně děsně těším a víte proč ? Protože o Vánocích máme s koňmi vždy volno a toho letos moc nebylo a ještě nebude ... kromě zmiňovaných akcí nás čeká pravidelné ježdění a také ještě chiropraktické, fyzioterapeutické a zubní ošetření koní.... No a takhle bych tady mohla psát donekonečna, protože každý den se toho děje tolik... ale buďme za to rádi, promrhaný život není pro nás ;-).

Děkuji za přečtení, pokud na to někdo měl nervy dočíst to až na konec ... chtěla jsem Vás tím jen pozdravit a dát vědět, že fungujeme a to až tak, že na psaní a udržování aktualit není moc času ;-)

Krásný den

 

 

 

Ježdění v září

V prvním týdnu září si tradičně musíme "odfrknout", jak koně, tak my, ale vy pište sms nebo jinou formou zprávy (email, whatsapp, messenger), jak byste chtěli chodit, jaký den, jaký čas ... budeme to pomalu skládat. Prosím o psaní, ne volání. 

K čemu dochází a možná jste si již všimli, je zdražení ježdění, mrkněte do ceníku, bohužel reakce na všeobecné zdražování všeho prostě přijít musela, i mně samotné je to nepříjemné, ale nedá se nic dělat… Lekce pro pravidelné jezdce nyní bude za 400,- Kč, samozřejmě můžete zase využít předplacené permanentky a mít tak 11. lekci zdarma, avšak s omezenou časovou platností, tak jak je uvedeno v sekci Jízdy na koni. Pro pravidelné jezdce je vyjížďka (která je většinou stejně kvůli nesjízdnosti jízdárny) za stejnou cenu jako lekce na jízdárně. Individuální lekce je v ceně 500,-. 
Vše zde

 

NOVINKA je - nebo spíš je v plánu, jeden či dva dny v týdnu chceme otevřít pony školičku, jeden den v týdnu - nejspíše úterý nebo čtvrtek odpoledne a v sobotu dopoledne bychom věnovali cca 2-3 hod času těm nejmladším, děti by se zde sešly ve větším počtu (cca 4-6), společně bychom u koní něco udělali, poníky bychom nachystali k ježdění, děti by se vystřídaly a poté je zase společně odstrojily a uklidily jim ve výběhu. V rámci lekce bychom si také povídali trochu teorie, abychom věděli co a proč děláme .. V plánu je i koupě dalšího, šikovného poníka. Prosím o zájemce o předběžnou zprávu. Předběžná cena by se pohybovala při docházce jedenkrát týdně 1000,- a při docházce obou dní v týdnu 2000,-. Platba však předem vždy na začátku měsíce a ne dle docházky.

 

Tak se už těším na zářijové setkání a zatím si ještě moc hezky užívejte léta ! E.

Stránka 2 z 5 - 43 položek celkem