Aktuality, Strana 2

Zima 2023

V současné době probíhá klasická zimní pauza ... jezdíme pouze občas, když to dovolí povětrnostní a terénní podmínky, trénovat na jízdárně se moc nedá, snažíme se koně udržet v lehké kondici vyjížďkami do terénu a občasnou prací ze země. Připravujeme také se staršími děvčaty koně na sezónu, máme nového poníka Montyho, takže s ním pracujeme ze země a na jeho obsednutí. 

Na pravidelné lekce a pony školu se budeme zase těšit jakmile nastane jaro. Uvidíme, kdy to bude, loni jsme pomalu začínali již koncem února. Ještě tedy vydržte, ale blíží se to rychle.

Letošní zimu jsme udělali velká rozhodnutí a poslali jsme do světa dva naše koně, kteří nám ale byli velmi blízcí. Feldu a Knigta ... nebylo to lehké, nicméně oba dva našli nový domov, který bude více odpovídat jejich využití, Feloušek bydlí blízko u Českých Budějovic a má to tam opravdu krásné, nikdo po něm nebude chtít jízdárenskou práci, sem tam si vyrazí do terénu a povozí děti a k tomu má bezva stejně starého parťáka, stejného pohodáře jako je on. Knigtík odjel k Pardubicím, kde ho čeká hipoterapeutický výcvik a možná se časem naučí i zapřahat. Každopádně se o něj bude starat tým lidí, kteří koním rozumí. A to bylo pro nás podstatné. 

Na druhou stranu nám přibyl již zmiňovaný nový poník Monty, je to téměř pětiletý mladík, tak uvidíme, jak se nám povede ho připravit. A asi nám tu brzy přibyde ještě menší plnokrevný valášek Eda, kterého si budeme brát na zkoušku. Pak se uvidí, jestli si ho tu necháme. 

Letní turnusy jsou vypsány a už se těšíme na pobyty, které začnou již v dubnu Velikonocemi, pak v květnu prodloužené víkendy a to už potom budou za chvíli letní prázdniny.

Tak zatím přejeme všem dobrý start letošního roku a příjemnou zimu ;-) 

Pro potěchu oka se podívejte na nádherné zimní fotky, za které děkujeme naší Nikče ;-)

 

https://nikol2005.rajce.idnes.cz/2022_-_Oldrichov_-_Zimni_pastva/?

Vánoční setkání 2022

A jako každý rok, zveme Vás na tradiční Vánoční setkání, letos se sejdeme v pátek 23.12.2022 kolem 14.hod, přijďte se zastavit, vypít si hrneček něčeho teplého, ochutnat navzájem cukroví, poslechnout si přitom koledu, pohladit koně, dát jim pak společně něco dobrého a prohodit pár slov....

Těšíme se

Školní rok 2022/2023

Všechny zdravíme po maratonu letních pobytů ... víme, že se zase těšíte do sedla na své pravidelné tréninky, jen si potřebujeme do 9.9.2022 maličko odpočinout, nejen my, i koně, načerpat energii a také zařídit spousty věcí, než začne zase normální pracovní kolotoč. Nicméně, právě i v tomto "volnu" už musíme tvořit plány, takže to znamená, že můžete od 1.9. psát zprávy a emaily, kdy by se Vám hodilo chodit, vše budu zaznamenávat a dávat dohromady. Nečekejte prosím odpověď ihned, pokud bych se ale neozvala do 9.9.2022 tak do mě můžete trochu kopnout ;-).

Pony škola bude vždy v sobotu, jedna parta dopoledne a druhá odpoledne, všem budu psát sms, pokud už teď víte, že chcete zase chodit a bude se Vám to víc hodit dopo nebo odpo, také se ozvěte. Děkujeme

 

Takže všem přeji šťastný vstup do nového školního roku a budu se těšit na viděnou v Konírně 

Školní rok 2021/2022 končí

Tak a dnes tu máme konec našeho školního roku. Dnes jsme naposledy trénovali pony školičku a ostatní pravidelně chodící jezdce, v hrozném vedru, ale přesto jsme to zvládli. Moc Vám všem děkujeme za přízeň, chválím Vás za trpělivost, snahu se učit, snahu pomáhat, za to, že i když to  někdy skřípe, tak to spolu pořád táhneme dál. Někdy jsou to slzy a pot a někdy zase chvíle štěstí, někdy pocit marnosti a někdy euforie. Kdo tu naší koňskou euforii zažil, tak už nic jiného nikdy nechce ;-). 
Moc děkuji svým pomocnicím, všem, které se podílejí na chodu Konírny a na chodu pony školiček, holky, bez Vás by to nešlo a díky patří Vám všem, které třeba některé i jen občas, některé stále, přicházíte s pomocnou rukou.

Školní rok utekl jako voda, byli jsme i na drezurních závodech, kde se nám docela dařilo, pilně trénujeme s pokročilejšími Working Equitation. Přibylo nám také pár koní, i oni pilně trénují a dělají pokroky. 

No a teď už vzhůru na prázdniny, teď nás čekají dva týdny příprav a už se na Vás, kdo přijedete , budeme těšit.

KRÁSNÉ PRÁZDNINY VŠEM ! 

 

Od března jezdíme !!!

Všechny zdravíme, od příštího týdne, tj. od 28.2.2022 zase začínáme s pravidelnými tréninky. Počítám s Vámi tak, jak jste byli na podzim zvyklí, kdyby někdo potřeboval změnit den nebo čas své lekce, tak se ozvěte. Samozřejmě je třeba ještě počítat s výkyvy počasí, popřípadě nefunkční jízdárnou, ale pokud to půjde, tak začínáme makat a těším se na Vás už na všechny !!!

Ještě tu mám takovou zprávičku pro některé z Vás asi i milou, že se nám na začátku dubna vrátí Štefánek :-).  

 

Zima v Konírně

Tak se Vám hlásíme ze zimní Konírny. Jaké jste měli Vánoce ? U nás proběhlo každoroční vánoční setkání a krmení koní 23.12. 2021, bylo to jako vždy moc fajn naladění na svátky. Vánoce byly na blátě a jezdit se moc nedalo. Koním pokračovalo volno, které tentokrát dostali už vlastně skoro celý prosinec, ze začátku kvůli našemu covidu a potom kvůli počasí a terénu...jízdárna se letos stala nesjízdnou hodně brzy. Koně si to volno ale myslím hodně zaslouží a taky si ho řádně užívali, obzvlášť když přimrzlo a mohli jsme je pustit na pastvinu. Na našem fb jsem přidávala videa z jejich skotačení. 

Ještě před Vánocemi jsme se zase maličko rozšířili o poničku s hříbátkem, je to Bianca a bude to krásná dámička pro nejmenší. Její malý kluk se zatím pracovně jmenuje Barnabáš a ještě nejsme rozhodnuti, jestli po odstavu od mámy bude hledat nový domov nebo si ho necháme. To se ještě uvidí. Jsou maličko bojácní, nedůvěřiví, ale věřím, že se to vše změní, hlavně v momentě, kdy tu budete častěji a oni pochopí, že s náma taky může být i legrace a pohoda.

Nenechali jsme si ujít novoroční vyjížďku a dokonce hned 2.1. 2022 se dalo jezdit i na jízdárně, tak jsme toho hned využili. Minulý víkend jsme zase trénovali nastupování do vozíku a v neděli jsme chtěli odjet na trénink s Pavlem Vaňkem na halu v Litohošti. Nakonec jsme bohužel jeli jen já s Armenkem, protože Knihgtík, který měl jet s Verčou, nám spadl v přepravníku a potom už jsme ho tam nedostali ... no, i takové věci se stávají, ale důležité je, že se mu nic nestalo. Příště to zvládne. Já s Arem jsme si trénink náležitě užili a musím ho pochválit, protože nastoupil, jel, seznámil se s novým prostředím a pracoval, nastoupil a odjel zase domů jako profík. A moc mě potěšil, i Pavel byl překvapen a potěšen jak moc hezky spolupracoval a snažil se vyhovět všem našim přáním. To jsem zase měla všude kolem hlavy duhy a jednorožce....

Udělali jsme také vylepšení povrchu v dolním výběhu, částečnou rekonstrukci dolního přístřešku, ještě nás tam čeká podlaha a v předjaří budeme muset vyměnit všechny sloupky a tyčky a ohradníky v celé pastvině. No nenudíme se.

Napadlo nám trošičku sněhu a má sněžit v následujících dnech, docela bych si to přála, protože jízdárna by zapadala a dalo by se aspoň trochu trénovat. Už nám to začíná chybět a koně by to už moc potřebovali, začínají se nám poněkud nudit :-). No a hlavně už se mi po Vás stýská, už by to chtělo ten pravidelný rytmus a řád...

Nicméně, na jaro si ještě počkáme. Jakmile se to ustálí a půjde pravidelně trénovat, budu se tady na Vás s koňma moc těšit :-)

 

 

Letní pobyty a Velikonoční pobyt otevřen

V sekci pobytů již máte vypsané turnusy na léto 2022 a možnost se přihlásit, pokud by Vám nefungovalo přihlášení přes Koš, tak napište přihlášku emailem, stačí celé jméno a datum narození a vybraný turnus. 

Letos věříme, že proběhne i Velikonoční pobyt, případně ještě předtím možnost strávit u nás jarní prázdniny - dle pokynů na webovkách, vhodné spíš pro starší děvčata, nicméně u mladších, které již známe, můžeme domluvit také, pište...

 

Budeme se na všechny těšit !

Vánoční setkání a nadílka koním 2021

Srdečně Vás zveme na Vánoční setkání v Konírně, ve čtvrtek 23.12. 2021 od cca 13.00 do cca 15.00 se na Vás budeme moc těšit na tradičním vánočním krmení. 

Prosím nenoste tvrdé pečivo, máme ho přespříliš, pokud koním chcete přinést něco dobrého, přineste mrkev a jablíčka. Pokud se budete chtít pochlubit ochutnávkou cukroví, doneste, doladí to vánoční atmosféru, budeme vařit kávu, čaj i něco na zahřátí, pustíme si koledy a popovídáme, svátečně se naladíme a pak koním nadělíme dobroty. 

Jelikož nám počasí přineslo vánoční a zimní pauzu letos brzy, o to víc se těším, že se na Vánoce uvidíme ;-)

Svatohubertský víkend 2021

Letos jsme se konečně dočkali zase Hubertských jízd...loni byly kvůli covidu zrušené. Jelikož letošní podzim byl nadupaný všemi možnými událostmi, ať už pobyty víkendovými, či podzimními prázdninami a nebo skládáním zkoušek ZZVJ, také tréninky atd... naplánovali jsme Hubertské jízdy až na víkend 13.-14.11.2021 a musím říct, že jsem s velkým napětím hypnotizovala počasí ... ale nakonec to docela dobře dopadlo. Počasí v sobotní dopoledne bylo vskutku anglické, mlha by se dala krájet, ale nepršelo, nefoukalo a to bylo hlavní. Na nástupu v jízdárně Oldřichovské konírny stálo celkem 23 koní. Přijeli nám jako už tradičně pražští od Verči Musilové Náměstkové, dorazila Terka Průšová se svojí sestrou Týnkou, veterinářka Jana Martinová s Lenkou Klejnovou, borotínští vyslali děti, dorazila Kája Votápková a také Leonka Mazáčová se svojí novou kobylkou Mátou ... zkrátka, nakonec nás bylo jako smetí, domácí koně jeli všichni schopní, celkem devět. Poprvé jsme s Armenkem jeli Lišku, vždy jsme Masterovali, tentokrát na nás vyšel liščí ocas. Ar musel jet skutečně úplně první a mám radost, zvládl to na jedničku. Skoky na loukách prošli ti, kdo chtěli, ono to dost klouzalo, pár koní nám sklouzlo a upadlo, ale vše se obešlo bez vážných úrazů. Pro mě to byl báječný i když náročný den.

Hned na to v neděli jsme uspořádali Hubertské drezúrní klání na jízdárně. A to pro všechny naše malé stálé jezdkyně, aby se mohly předvést rodičům, co už vše umí. Předvedly se i starší holky, aby rodiče viděli, kam se mohou zanedlouho jejich ratolesti posunout a také jsem tím chtěla vyjádřit veřejně své poděkování starším holkám, které mi tady se vším pomáhají. Nakonec do toho namočili i mě samotnou, nikdy jsem ani nezkoušela zajet L 1 a tak jsme měli s Arečkem premiéru, která sice nebyla úplně perfektní, ale jsem spokojená. I v neděli počasí dopřálo vcelku fajn den. A tak to máme za sebou a sezonu ukončenou, i  když pochopitelně trénujeme dál, co nám do Vánoc dovolí počasí, ale již jsou za námi všechny letošní akce. 

Pár fotek ze soboty přikládám, a za ně děkuji tradičně Terce Kabíčkové.

Stránka 2 z 5 - 45 položek celkem