Aktuality

Zima a jaro v Konírně 2024

Letos jsme začali trénovat už od začátku února, počasí tomu docela přálo a i pony školy nám od té doby jely. Takže makáme poměrně dost, jezdí nám sem trénovat stále Jitka Šimoušková working, makáme drezurně. Jen to skákání nám trochu stojí, protože Seep se dlouho léčil z natažené šlachy, neměli jsme skokový materiál ani koně k tomu... ale díky Vašemu vánočnímu překvapení je skokového materiálu dost, Seepík už je ve formě, k tomu dáváme do formy i Čikina a můj Ar taky musí zase začít. Takže i skákání se blíží a brzy pozveme Pavla Vaňka na skokové tréninky. Hodně jsme se ale pustili do workingu a já s Arem jsme si vyzkoušeli svoje první S na závodech v Hoříně. Pak jsme absolvovaly s Emčou a Seepem Lko v Probulově. Pracujeme hodně s novým Hancockem, kterého koupili Mokryckých a měl by to také v budoucnu být zejména workingový koník. Vrátil se nám Barnabáš, který se začne připravovat na obsednutí. A mohla bych pokračovat, je toho mnoho, co se stále děje, nestíhám proto ani moc aktualizovat naše stránky,  kromě letních pobytů, které se téměř zaplnily, takže i to nás brzy čeká, protože léto už doslova klepe na dveře, nejen počasím ... Máme spoustu šikovných malých jezdkyň, se kterými se chystáme také na závody, hobby drezury na Volevči, většina z nich pojede úplně poprvé na závody. A kromě toho všeho je stále práce kolem pastvin, výběhů, máme nové boxy, stále se pomalinku snažíme dál pokračovat v rekonstrukci stodoly, kde se pro Vás chystá pohodlné zázemí .... A i když někdy toho je na člověka moc a někdy nám docházejí síly, Vy jste pro nás hnacím motorem jít dál, vy všichni, kdo máte o Konírnu zájem, chodíte sem, jezdíte sem, jakkoli nám projevujete přízeň...děkujeme za to <3

Hancock

Další nový kůň v Konírně se jmenuje Hancock a jeho šťastnou majitelkou je Nikča Mokrycki. Je to westfálský teplokrevník drezurního původu a měl by tedy Nikče dělat parťáka v drezuře a workingu. Nyní je mu osm a zatím  byl pouze přiježďován, takže ho čeká práce a práce. K lidem a pod sedlem je naprosto skvělý a hodný, maličko se nám více prosazuje ve stádě a tak trochu déle potrvá jeho začlenění mezi ostatní koně. 

Vánoční setkání 2023

EDIT:

za letošní Vánoční setkání Vám všem velmi děkuji. Nejen, že Vás dorazilo tolik, ale ještě jste mi připravili tak obrovské překvapení, takový velký dar, který využijeme všichni k tréninkům. Nejde jen o to, sehnat na to peníze, ale celá ta organizace, dovoz všeho, tak, abych o tom nevěděla ... opravdu to bylo strašně hezké, velmi si toho vážím. Vážím si všech, kteří se na tom podíleli, děkuji z celého srdce a vážím si Vás všech, kteří podporujete svoje dcery v tom, co je baví a naplňuje. 

Přeji všem, aby ten nový rok byl plný radosti a lásky, společných chvil s blízkými, zdraví je nejdůležitější, ale bez opory, důvěry a lásky nejbližších i zdravý člověk strádá .... tak ať máte všichni na koho se spolehnout a o koho se opřít !

Děkuji, že děláte Konírnu tím, čím je ..

Eva

 

"Už se všichni těšíme, na Ježíška .... "

Ano ano, adventní čas nám začal a my už Vás chceme pozvat na tradiční vánoční setkání, letos se sejdeme 22.12. 2023 v pátek od cca 15.00, určitě neváhejte přijet i později, určitě u koní budeme minimálně do 18 - 19.00, moc rádi posedíme, poslechneme si vánoční písničky a koledy, nadělíme společně koním večeři, ochutnáme cukroví a vařit budeme teplé nealko i alko nápoje ;-). Většinou si děvčata také touto cestou nadělují dárečky mezi sebou, mohou toho využít, protože se zde setkají. Co se toho týče, tak my jsme Vás chtěli letos požádat - prosím nenoste čokolády, bonboniéry, láhve s vínem ani jiné další "volovinky", pokud chcete něčím přispět a chcete nějak vyjádřit svoji náklonnost, potřebujeme např. nové  kolečko, a to nejen takové klasické malé plastové, ale i to větší, dvoukolové - vybereme si ho nejraději sami, přijmeme jakýkoli finanční příspěvek, bude připravena krabička - prasátko. Pokud někdo nesnese tuto formu, kupte třeba lopatu, hrábě, koště, solný liz koním, mrkev nebo jablíčka. Opravdu nám tím uděláte velkou radost, narozdíl od takových těch klasických svíček a bonboniér nebo flašek ... a to platí pro všechny ! Děkujeme předem

 

Favory Szikra

Lipicán, nar. 2013, přijel k nám v listopadu 2023, "Čiky" je takový pohádkový Jurášek, a protože přijel v listopadu a ve stejný den nám tu nasněžilo, tak už se té přezdívky jen tak nezbaví. Jeho panička Alča Kriegerová si splnila svůj dětský sen a udělala také šlechetnou věc, protože Čiky není úplně zdravý. Já ale věřím, že se nám společně povede ho dát do pořádku, zatím si tady bude užívat takový rekonvalescenční režim, ,spokojené vycházky, vožení svých dětí a paničky.  Nepochybuji o tom, že v budoucnu si spolu vytvoří krásné parťácké pouto a tenhle úžasňák naučí svojí paničku spoustu jezdeckých dovedností. Budu se snažit jim v tom být nápomocna, jak budu moct. A vítám je u nás.

 

Už se nám blíží ukončení sezóny a předvánoční čas...

Tak máme po Svatém Hubertu a už k nám nakonec i letos došlo to klasické podzimní listopadové počasí...prší, fouká...a jak to tak vypadá, moc toho už nenajezdíme, tma nám den krátí a bude do Vánoc hůř a hůř... Ale je to tak správné, příroda se chystá odpočívat a koně to ocení. I oni potřebují odpočinek. Nicméně, co to půjde, stále se ještě do Vánoc budeme snažit o nějaký ten trénink nebo aspoň práci ze země nebo procházku ven do terénu a to konkrétně do 17.12.2024. Poté nastane vánoční pauza, při které se s Vámi jako už tradičně moc rádi uvidíme a to letos v pátek 22.12.2024 od cca 15.00 hod, kdy proběhne tradiční vánoční setkání v Konírně. Tentokrát ho klidně protáhneme do tmy, koně při něm nakrmíme a dáme si něco teplého na zahřátí a k tomu cukroví, co kdo přinesete ochutnat. Určitě tu budeme minimálně do 18.00, takže neváhejte i kdybyste nestíhali přijet už na 15.00. Přes Vánoce se věnujte rodině a svým blízkým, my se o to také pokusíme, majitelé samozřejmě mají možnost kdykoli své miláčky navštívit a dělat si s nimi, co chtějí, ale naši školní koně budou mít prázdniny ! V případě hodně příznivého počasí uspořádáme nějakou Silvestrovskou nebo Novoroční vyjížďku, ale to vše podle okolností. 

Chtěla bych už dnes všem popřát poklidný Advent, dětem hodně těšení na Vánoce a Ježíška, rodičům ať se nestresují s dárky a úklidy, protože o to tady vůbec nejde ... zkuste zpomalit, být se svými blízkými, užít si s nimi každou minutu, kterou můžete, zapomeňte na hádky a rozepře, pokud to jen trošku jde ....nikdy nevíme, kdy se vidíme naposledy ... Já a moje rodina se o to také pokusíme, času je málo ... 

 

Přeji všem klidný Adventní čas a těším se na viděnou na vánočním setkání !

 

Hubertské setkání trénujících v Oldřichovské konírně 2023

Letošní Hubertské setkání pro ty, kdož ještě nejsou způsobilí k velké Hubertské jízdě, nebo nemají k dispozici koně a trénují u nás v Konírně, se bude konat v neděli 5.11.2023 od 10.00.

Letošní předvedení bude formou Working Equitation ukázky testu ovladatelnosti - dle přihlášených ve dvou nebo třech stupních obtížnosti. Věříme, že si tedy tentokrát rodiče a příznivci přijdou na své, protože je to divácky velmi přitažlivé. 

Prosím o přihlášky, startovné předem nebo na místě 300,-.

Každý si připraví svoji skladbu, promyslí koně na kterém bude chtít jet a oblečení do workingu (ne bílé rajtky, barevné sladění s dečkou koně ideální). Podrobnosti případně tel 777209971 nebo jakákoli forma zprávy.

TĚŠÍME SE !!!

Nový školní rok 2023/2024

Tak všem přejeme především skvělý vstup do nového školního roku, ať Vám to jde a klape a ve škole se Vám líbí a daří.

My teď pár dní nabereme síly po prázdninách, které nám letos přinesly 9 týdnů plných práce, přijelo Vás spousta, nakonec se všechny turnusy naplnily a léto jelo na plné obrátky. Bylo to náročné, ale bylo to fajn, žádné velké zranění, žádné problémy, byly jste skvělé, šikovné a byla radost Vás tu mít. Nicméně samozřejmě velká práce, zodpovědnost a náročnost to byla. 

Bereme si s koňma dovču jen do pondělí 11.9. a od úterý 12.9. tu pro Vás zase jsme !!! Posílejte mi nejlépe zprávy nebo meily, mess, whatsapp, jak byste mohli chodit, abychom zase dali každý den dohromady co nejlíp, abyste šli do skupinky dle vašich schopností a pokročilosti a na všechny se dostalo.

Nejtěžší bude sestavit víkendy, pony školy, tam začneme víkendem 16.9. - 17.9., všem napíšu sms, kdyby někomu nepřišla, nebojte se přihlásit !!! 

Děkuji celému týmu Oldřichovské konírny za léto, děkuji za to, že jste mi v závěru umožnili jet na MČR Working Equitation 2023, které jsem si nesmírně užila a dovezli jsme si s Armenkem krásné 5. místo v třídě L. 

Děkuji a těším se až zase začneme ;-) 

 

 

Rozloučení s Rebelkem

1. 6. 2023 nás opustil navždy Rebel. Ve věku 26 let odcválal za duhu, už mu nebudou těžké jeho velké nohy, jeho nádherné velké tělo. Bylo to pro nás všechny hodně těžké, Rebík byl zakladatel naší Konírny, jeho kopyta kdysi prošla bránou našeho výběhu jako ta úplně první. Byl tu po celou dobu s námi, provázel naše první krůčky a kroky v provozu pro veřejnost, byl spolehlivým parťákem pro ty, kdož sedali na koně poprvé v životě, ale i pro ty, co už jezdili déle. Byl takovou stálicí pro stádo, oporou, pevným a klidným bodem, když byl v klidu on, byli v klidu všichni. Když nám odešel, poprvé jsem zaznamenala, že koně opravdu znejistěli, prvních pár dní byli jiní, opatrní, nechci říct smutní, nevím, zda to takto vnímají, ale každopádně nějak jeho ztrátu vnímali. Nyní když to píšu, je to už dva měsíce a přesto mi slzy tečou po tvářích. Když jdu sama ráno nebo večer po výbězích, všude ho tam pořád vidím a je mi po něm pořád neskutečně smutno. Když jdeme plavit do rybníka, tak ho taky vidím ... miloval vodu. Ve stodole visí jeho ohlávka a já jí nemůžu vyhodit ... bude tam. Bude se mnou pořád, i když jsem nebyla jeho majitel, byl se mnou příliš dlouho na to, aby se dalo zapomenout.

Rebíčku, ať Tvoje duše pozná svobodu a lehkost, třeba se někdy někde ještě setkáme ... 

 

 

 

 

Novinky z Konírny

Je tu konec května, začátek června, vlastně už skoro začátek léta. Jaro bylo nadupané, do tréninků jsme vlítli rovnýma nohama a dokonce jsme letos hodně závodili. Začalo to drezurami v Herouticích, pokračovalo v Políkně, u nás doma jsme uspořádali závody Working Equitation a pak přišly další hobby drezurní závody na Volevči a končit zdaleka nebudeme... Ještě čeká mě Nový Pávov, pak drezury v hřebčinci v Písku a sezonu ukončíme hobby skoky na Volevči. To je, co ?! Ani ve snu by mě nenapadlo, že budeme takto závodit. A že budou závody u nás, přímo v naší malé Konírně, to už vůbec ne... a k tomu Working Equitation a z toho nejenže Zetkové úlohy otevřené, ale i L národní soutěž, ve které jsme se s Armenkem kvalifikovali v L na MČR. Je to až neskutečné. Stálo to hodně potu, dřiny, někdy i slzy...ale stálo to za to. Jsem moc hrdá na svoje svěřenkyně, které si letos některé vyzkoušely závody i úplně poprvé a k tomu i na koních, kteří se zúčastnili poprvé. 

Jinak pilně trénujeme, maličko máme skluz ve skákání, věnovali jsme se opravdu hodně drezuře a workingu, ale to doženeme. Pony školy jsou plné k prasknutí, naši poníci makají. Stále pracujeme na přiježdění nového poníka Táni, doufám, že v létě už ho zapojíme. 

Rozloučili jsme se s naším Knightem, po třičtvrtě roce si ho konečně našli noví majitelé, ke kterým jsem ho odvezla s čistým svědomím, s vědomím, že se u nich bude mít dobře a že oni si s ním budou vědět rady. Tedy doufám a věřím v to. 

No a už se pomalu začínáme chystat na léto, protože opravdu ťuká na dveře. Už se těšíme.

Přikládám odkaz na fotky z našich závodů v Konírně.

https://nikol2005.rajce.idnes.cz/2023_-_Oldrichov_-_WE_zavody/?

https://eu.zonerama.com/TerezaKabickovaphotos/Album/9790008?fbclid=IwAR0U4XsykMNBDd0_sIJ5hYQNA3M4i9BIilsKgXxMgsSBHAmGn-mnlixUo8Y

 

 

Jaro 2023

Zdravíme z Konírny :-)

Jaro je tady, i když se to zatím dle počasí moc nezdá ... zatím nám dalo okusit pouze malou ochutnávku nějaký jeden týden v březnu, ale paní zima se zase vrátila... nicméně snažíme se jezdit, co to jde, trénujeme, makáme. Začali jsme zase pravidelné tréninky s Jitkou Šimouškovou Working Equitation a chystáme se v této disciplíně na první závody !!! Držte nám palce 13.5. 2023. Jinak se také chystáme na klasickou drezuru, těšíme se, že navštívíme v červnu i skokové hobby závody na statku Voleveč, kam jezdíme vždy rádi.

Ti nejmenší začali už od března pony školu a máme ji letos na jaře hooodně nadupanou, konečně máme i jednoho kluka - hurá ! :-)

Na klasické výukové lekce ve skupince max. 4 lidí máme teď i nějaké skulinky, např. úterní odpoledne je poměrně volné, i ve středu bychom mohli někoho přibrat a taktéž v pátek nebo v neděli. Neváhejte tedy, pokud zvažujete, že byste k nám rádi začali chodit a ozvěte se nejlépe na email nebo tel. 

Mějte krásné jaro !!

Stránka 1 z 5 - 45 položek celkem