Aktuality

Květen v Konírně

Květen přinesl konečně úlevu v počasí, často krásně prší, sice zpočátku bylo chladněji, což trávu taky trochu brzdilo, ale hlavně, že nám z nebe padá voda, to je nejdůležitější. Peon se u nás zabydluje a mají se moc rádi s Armenem, pod sedlem je moc hodný a protože hodně pilně trénujeme, vypravili jsme se dokonce s těmahle dvěma kluky na drezúrní hobby závody na Statek Voleveč u Votic. Super zkušenost, Niky si zajela s Peonkem Z1 úlohu, Verča S. Z2 úlohu a já s Arem obě dvě. Už jen to, že jsme Armena v pohodě naložili, byl úspěch a tak to, že jsme nedovezli žádnou mašli nemohlo zkazit naší radost, byly to úplně první drezurní závody pro nás všechny, takže to, že jsme vše odjezdily, dostali poměrně slušné hodnocení a všichni se ve zdraví vrátili plní dojmů, byl pro nás úspěch a zážitek.

No a taky nám přijel nový koníček "Tonda", je to tedy svým vlastním jménem Torlou, anglický plnokrevník, nar. 2008 v Napajedlech, opět má v předcích hřebce Rainbows for Life stejně jako Wolton a Armen. Tonda je milý téměř černý koník, cca 160 kvh a jeho majitelkou je napůl Monika Jiříčková, napůl je to kůň klubový. Zatím se rozkoukává. Pomalu se tedy dostáváme k přípravě na léto, ještě dát do kupy Agi, která měla bolavá záda, jinak to vypadá, že se všichni těší dobré kondici. Doufejme, že bude nadále pršet často a bude růst tráva.

Velikonoční pobyt a novinky

Tak jako každý rok, znovu jsme měli Velikonoční pobyt, známá parta, holky, co k nám jezdí pravidelně. Bylo to super, užily jsme si jízdárenské práce jen trošku, protože bylo velké sucho (což jediné trochu kazilo všeobecnou náladu) a písek prášil. Hlavně jsme vyjížďkovaly a to nejen kratší, ale i dlouhá výprava na Ústějovskou kapličku, koním jsme připravily zvykání na různé bubáky, první letošní návštěvu rybníka ... a ještě nás v pátek překvapil příjezd nového koně Šárky a Nikči Mokryckých, Peona. Holky si taky zkusily barvit vajíčka batikovou technikou v cibulových slupkách. V pondělí pak nelenily a šly taky koledovat :-) a tak si odvezly spoustu vajec a dobrot. Doufám, že se Vám to holky líbilo ... mně s Vámi ano !

 

Po Velikonocích nás čekalo ještě jedno překvapení, které není tedy moc veselé, ale bohužel, odjela od nás Bakara. Majitelé se rozhodli jí prodat a tak Baky odcestovala v neděli 28.4.2019 do nového domova, ale k lidem, kteří jí znají z dřívější doby, dokonce ji obsedali a mají k ní velký vztah. Takže hlavní je, že se bude mít moc dobře a bude mít milující rodinu. No, tolik změn jako letošní jaro už jsme tu dlouho neměli, ale co se dá dělat, to je život. Asi mi nezbyde nic jiného než ještě kouknout po nějakém koníkovi ;-)

 

Velikonoce u nás !!!

Jako každoročně, i letos nabízíme pobyt o Velikonocích, který už bude asi jarní, letos máme Velikonoce později, až koncem dubna. Místa se pomalu zaplňují, takže se neváhejte včas přihlásit, v sekci Pobyty u koní. ;-)

...i takhle se tu občas blbne ...

Jízdárna v provozu !!!

Přinášíme dobrou zprávu, jízdárna ještě není zcela perfektní, místama pořád potřebuje doschnout, ale už je v provozu. Zahájili jsme a je to řeknu Vám, fajn, po těch dvou měsících téměř pouze v terénu, je to příjemná změna. I koně dnes vypadali vcelku, že je to baví. Zítra vytahujeme ze stodoly i kavalety :-). Takže to vypadá, že od příštího týdne můžeme najet na pravidelné lekce tak, jak jste byli zvyklí, popřípadě se ozvěte pro úpravy dne a hodiny, domluvíme, začneme trénovat !

Těsíme se na Vás, Eva&koně

Volná místa na léto !!!

Aktuálně máme skoro plno a vážíme si toho, ale můžete se přihlásit jako náhradník, napsat o který turnus byste v případě nějakého uvolněného místa měli zájem.

Přesto je zde ještě několik volných míst !!!

 

Uvolnilo se nám 1 místo na 1. turnus.

Dále máme 3 volná místa v 9.turnusu.

 

V případě zájmu posílejte email na epodrabska@seznam.cz, info@oldrichovskakonirna.cz

Provoz v únoru

Letošní zima je zatím velmi nestálá, mění se nám často mráz a sníh v bahno a déšť, čímž se velmi rychle mění terén, jízdárna je samozřejmě velmi často neprovozuschopná. Proto Vás prosíme o shovívavost, nedá se v současné době domlouvat dlouho dopředu ani na lekci ani na vyjížďce, je třeba se domluvit pouze předběžně, sledovat předpověď počasí a vše si potvrzovat ještě týž den.

Nyní je tedy vše na domluvě ze dne na den, prosím nejlépe sms na moje tel. číslo 777209971.

Jakmile by se vše ustálilo, začneme zase normální pravidelný provoz.

Děkujeme za pochopení

...i takto to tady bohužel teď v těchto dnech vypadá...

Nové webové stránky

Spouštíme úplně nové webové stránky ... né že by se nám ty původní nelíbily, ba naopak, ale bohužel byly již na zastaralé šabloně, přestávaly být spolehlivé a také se hůře zobrazovaly na mobilech. Byli jsme tedy nuceni pro Vás spustit stránky tyto, zcela nové, sice trošku formou eshopu, což Vám ale zase při objednávání letních i jiných pobytů usnadní práci. Snad se Vám budou líbit a budete se v nich orientovat. Vaše názory, nápady, připomínky rádi vyslechneme !!!

Kdybyste tedy hledali staré články, fotogalerie, příspěvky z let minulých, nedivte se, že je zde nenajdete. Prolistujte klidně náš facebook, tam také najdete spoustu starších příspěvků, fotek z letních i jiných pobytů. A pro jakékoli informace nás neváhejte kontaktovat.

Děkujeme

Vánoční setkání 2018

Letošní Vánoční setkání 23.12.2018 mělo asi nejhojnější účast...nejen, že Vás přišlo a přijelo i z veliké dálky tolik, ale také jste koním nadělili spoustu dobrot a potřebných věcí. Nemůžu nezmínit i to, že jste někteří obdarovali i mě a někteří úplně nerozumně tolik moc !!! Moc bych Vám všem chtěla poděkovat, nejen za koně, ale i za sebe, opravdu si toho moc vážím a budu se snažit, abyste tu dál byli spokojeni .... Děkujeme !!! ❤️

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem