Aktuality

Nový školní rok 2023/2024

Tak všem přejeme především skvělý vstup do nového školního roku, ať Vám to jde a klape a ve škole se Vám líbí a daří.

My teď pár dní nabereme síly po prázdninách, které nám letos přinesly 9 týdnů plných práce, přijelo Vás spousta, nakonec se všechny turnusy naplnily a léto jelo na plné obrátky. Bylo to náročné, ale bylo to fajn, žádné velké zranění, žádné problémy, byly jste skvělé, šikovné a byla radost Vás tu mít. Nicméně samozřejmě velká práce, zodpovědnost a náročnost to byla. 

Bereme si s koňma dovču jen do pondělí 11.9. a od úterý 12.9. tu pro Vás zase jsme !!! Posílejte mi nejlépe zprávy nebo meily, mess, whatsapp, jak byste mohli chodit, abychom zase dali každý den dohromady co nejlíp, abyste šli do skupinky dle vašich schopností a pokročilosti a na všechny se dostalo.

Nejtěžší bude sestavit víkendy, pony školy, tam začneme víkendem 16.9. - 17.9., všem napíšu sms, kdyby někomu nepřišla, nebojte se přihlásit !!! 

Děkuji celému týmu Oldřichovské konírny za léto, děkuji za to, že jste mi v závěru umožnili jet na MČR Working Equitation 2023, které jsem si nesmírně užila a dovezli jsme si s Armenkem krásné 5. místo v třídě L. 

Děkuji a těším se až zase začneme ;-) 

 

 

Rozloučení s Rebelkem

1. 6. 2023 nás opustil navždy Rebel. Ve věku 26 let odcválal za duhu, už mu nebudou těžké jeho velké nohy, jeho nádherné velké tělo. Bylo to pro nás všechny hodně těžké, Rebík byl zakladatel naší Konírny, jeho kopyta kdysi prošla bránou našeho výběhu jako ta úplně první. Byl tu po celou dobu s námi, provázel naše první krůčky a kroky v provozu pro veřejnost, byl spolehlivým parťákem pro ty, kdož sedali na koně poprvé v životě, ale i pro ty, co už jezdili déle. Byl takovou stálicí pro stádo, oporou, pevným a klidným bodem, když byl v klidu on, byli v klidu všichni. Když nám odešel, poprvé jsem zaznamenala, že koně opravdu znejistěli, prvních pár dní byli jiní, opatrní, nechci říct smutní, nevím, zda to takto vnímají, ale každopádně nějak jeho ztrátu vnímali. Nyní když to píšu, je to už dva měsíce a přesto mi slzy tečou po tvářích. Když jdu sama ráno nebo večer po výbězích, všude ho tam pořád vidím a je mi po něm pořád neskutečně smutno. Když jdeme plavit do rybníka, tak ho taky vidím ... miloval vodu. Ve stodole visí jeho ohlávka a já jí nemůžu vyhodit ... bude tam. Bude se mnou pořád, i když jsem nebyla jeho majitel, byl se mnou příliš dlouho na to, aby se dalo zapomenout.

Rebíčku, ať Tvoje duše pozná svobodu a lehkost, třeba se někdy někde ještě setkáme ... 

 

 

 

 

Novinky z Konírny

Je tu konec května, začátek června, vlastně už skoro začátek léta. Jaro bylo nadupané, do tréninků jsme vlítli rovnýma nohama a dokonce jsme letos hodně závodili. Začalo to drezurami v Herouticích, pokračovalo v Políkně, u nás doma jsme uspořádali závody Working Equitation a pak přišly další hobby drezurní závody na Volevči a končit zdaleka nebudeme... Ještě čeká mě Nový Pávov, pak drezury v hřebčinci v Písku a sezonu ukončíme hobby skoky na Volevči. To je, co ?! Ani ve snu by mě nenapadlo, že budeme takto závodit. A že budou závody u nás, přímo v naší malé Konírně, to už vůbec ne... a k tomu Working Equitation a z toho nejenže Zetkové úlohy otevřené, ale i L národní soutěž, ve které jsme se s Armenkem kvalifikovali v L na MČR. Je to až neskutečné. Stálo to hodně potu, dřiny, někdy i slzy...ale stálo to za to. Jsem moc hrdá na svoje svěřenkyně, které si letos některé vyzkoušely závody i úplně poprvé a k tomu i na koních, kteří se zúčastnili poprvé. 

Jinak pilně trénujeme, maličko máme skluz ve skákání, věnovali jsme se opravdu hodně drezuře a workingu, ale to doženeme. Pony školy jsou plné k prasknutí, naši poníci makají. Stále pracujeme na přiježdění nového poníka Táni, doufám, že v létě už ho zapojíme. 

Rozloučili jsme se s naším Knightem, po třičtvrtě roce si ho konečně našli noví majitelé, ke kterým jsem ho odvezla s čistým svědomím, s vědomím, že se u nich bude mít dobře a že oni si s ním budou vědět rady. Tedy doufám a věřím v to. 

No a už se pomalu začínáme chystat na léto, protože opravdu ťuká na dveře. Už se těšíme.

Přikládám odkaz na fotky z našich závodů v Konírně.

https://nikol2005.rajce.idnes.cz/2023_-_Oldrichov_-_WE_zavody/?

https://eu.zonerama.com/TerezaKabickovaphotos/Album/9790008?fbclid=IwAR0U4XsykMNBDd0_sIJ5hYQNA3M4i9BIilsKgXxMgsSBHAmGn-mnlixUo8Y

 

 

Jaro 2023

Zdravíme z Konírny :-)

Jaro je tady, i když se to zatím dle počasí moc nezdá ... zatím nám dalo okusit pouze malou ochutnávku nějaký jeden týden v březnu, ale paní zima se zase vrátila... nicméně snažíme se jezdit, co to jde, trénujeme, makáme. Začali jsme zase pravidelné tréninky s Jitkou Šimouškovou Working Equitation a chystáme se v této disciplíně na první závody !!! Držte nám palce 13.5. 2023. Jinak se také chystáme na klasickou drezuru, těšíme se, že navštívíme v červnu i skokové hobby závody na statku Voleveč, kam jezdíme vždy rádi.

Ti nejmenší začali už od března pony školu a máme ji letos na jaře hooodně nadupanou, konečně máme i jednoho kluka - hurá ! :-)

Na klasické výukové lekce ve skupince max. 4 lidí máme teď i nějaké skulinky, např. úterní odpoledne je poměrně volné, i ve středu bychom mohli někoho přibrat a taktéž v pátek nebo v neděli. Neváhejte tedy, pokud zvažujete, že byste k nám rádi začali chodit a ozvěte se nejlépe na email nebo tel. 

Mějte krásné jaro !!

Zima 2023

V současné době probíhá klasická zimní pauza ... jezdíme pouze občas, když to dovolí povětrnostní a terénní podmínky, trénovat na jízdárně se moc nedá, snažíme se koně udržet v lehké kondici vyjížďkami do terénu a občasnou prací ze země. Připravujeme také se staršími děvčaty koně na sezónu, máme nového poníka Montyho, takže s ním pracujeme ze země a na jeho obsednutí. 

Na pravidelné lekce a pony školu se budeme zase těšit jakmile nastane jaro. Uvidíme, kdy to bude, loni jsme pomalu začínali již koncem února. Ještě tedy vydržte, ale blíží se to rychle.

Letošní zimu jsme udělali velká rozhodnutí a poslali jsme do světa dva naše koně, kteří nám ale byli velmi blízcí. Feldu a Knigta ... nebylo to lehké, nicméně oba dva našli nový domov, který bude více odpovídat jejich využití, Feloušek bydlí blízko u Českých Budějovic a má to tam opravdu krásné, nikdo po něm nebude chtít jízdárenskou práci, sem tam si vyrazí do terénu a povozí děti a k tomu má bezva stejně starého parťáka, stejného pohodáře jako je on. Knigtík odjel k Pardubicím, kde ho čeká hipoterapeutický výcvik a možná se časem naučí i zapřahat. Každopádně se o něj bude starat tým lidí, kteří koním rozumí. A to bylo pro nás podstatné. 

Na druhou stranu nám přibyl již zmiňovaný nový poník Monty, je to téměř pětiletý mladík, tak uvidíme, jak se nám povede ho připravit. A asi nám tu brzy přibyde ještě menší plnokrevný valášek Eda, kterého si budeme brát na zkoušku. Pak se uvidí, jestli si ho tu necháme. 

Letní turnusy jsou vypsány a už se těšíme na pobyty, které začnou již v dubnu Velikonocemi, pak v květnu prodloužené víkendy a to už potom budou za chvíli letní prázdniny.

Tak zatím přejeme všem dobrý start letošního roku a příjemnou zimu ;-) 

Pro potěchu oka se podívejte na nádherné zimní fotky, za které děkujeme naší Nikče ;-)

 

https://nikol2005.rajce.idnes.cz/2022_-_Oldrichov_-_Zimni_pastva/?

Vánoční setkání 2022

A jako každý rok, zveme Vás na tradiční Vánoční setkání, letos se sejdeme v pátek 23.12.2022 kolem 14.hod, přijďte se zastavit, vypít si hrneček něčeho teplého, ochutnat navzájem cukroví, poslechnout si přitom koledu, pohladit koně, dát jim pak společně něco dobrého a prohodit pár slov....

Těšíme se

Školní rok 2022/2023

Všechny zdravíme po maratonu letních pobytů ... víme, že se zase těšíte do sedla na své pravidelné tréninky, jen si potřebujeme do 9.9.2022 maličko odpočinout, nejen my, i koně, načerpat energii a také zařídit spousty věcí, než začne zase normální pracovní kolotoč. Nicméně, právě i v tomto "volnu" už musíme tvořit plány, takže to znamená, že můžete od 1.9. psát zprávy a emaily, kdy by se Vám hodilo chodit, vše budu zaznamenávat a dávat dohromady. Nečekejte prosím odpověď ihned, pokud bych se ale neozvala do 9.9.2022 tak do mě můžete trochu kopnout ;-).

Pony škola bude vždy v sobotu, jedna parta dopoledne a druhá odpoledne, všem budu psát sms, pokud už teď víte, že chcete zase chodit a bude se Vám to víc hodit dopo nebo odpo, také se ozvěte. Děkujeme

 

Takže všem přeji šťastný vstup do nového školního roku a budu se těšit na viděnou v Konírně 

Školní rok 2021/2022 končí

Tak a dnes tu máme konec našeho školního roku. Dnes jsme naposledy trénovali pony školičku a ostatní pravidelně chodící jezdce, v hrozném vedru, ale přesto jsme to zvládli. Moc Vám všem děkujeme za přízeň, chválím Vás za trpělivost, snahu se učit, snahu pomáhat, za to, že i když to  někdy skřípe, tak to spolu pořád táhneme dál. Někdy jsou to slzy a pot a někdy zase chvíle štěstí, někdy pocit marnosti a někdy euforie. Kdo tu naší koňskou euforii zažil, tak už nic jiného nikdy nechce ;-). 
Moc děkuji svým pomocnicím, všem, které se podílejí na chodu Konírny a na chodu pony školiček, holky, bez Vás by to nešlo a díky patří Vám všem, které třeba některé i jen občas, některé stále, přicházíte s pomocnou rukou.

Školní rok utekl jako voda, byli jsme i na drezurních závodech, kde se nám docela dařilo, pilně trénujeme s pokročilejšími Working Equitation. Přibylo nám také pár koní, i oni pilně trénují a dělají pokroky. 

No a teď už vzhůru na prázdniny, teď nás čekají dva týdny příprav a už se na Vás, kdo přijedete , budeme těšit.

KRÁSNÉ PRÁZDNINY VŠEM ! 

 

Od března jezdíme !!!

Všechny zdravíme, od příštího týdne, tj. od 28.2.2022 zase začínáme s pravidelnými tréninky. Počítám s Vámi tak, jak jste byli na podzim zvyklí, kdyby někdo potřeboval změnit den nebo čas své lekce, tak se ozvěte. Samozřejmě je třeba ještě počítat s výkyvy počasí, popřípadě nefunkční jízdárnou, ale pokud to půjde, tak začínáme makat a těším se na Vás už na všechny !!!

Ještě tu mám takovou zprávičku pro některé z Vás asi i milou, že se nám na začátku dubna vrátí Štefánek :-).  

 

Stránka 1 z 4 - 39 položek celkem