Aktuality

Ohlédnutí za létem 2020

Letošní letní pobyty se zprvu zdály být ohrožené kvůli koronaviru. Nakonec vše ale dobře dopadlo a léto proběhlo úplně bez problémů, nikdo se nám nenakazil a ani nepřivezl nákazu s sebou, takže jsme naprosto krásně propluli celými dvěma měsíci. Počasí letos přálo, léto jak má být, s přeháňkami a bouřkami, několika málo dny, kdy pršelo hodně, ale dalo se přežít, několika tropickými dny, ale převážně tak akorát na ježdění. Všechny turnusy proběhly bez vážnějšího úrazu, pár pádů jsme měli, ale i ty ošklivě vypadající dopadly dobře, pouze s odřeninami nebo naražením. Zažili jsme legraci, někdy trochu nervy, pár dobrodružných chvil, ale i pohodu a musím říct, že sounáležitost některých turnusů mě mile překvapila, chuť k práci občas někomu chybí, ale i tahle stránka věci mi letos přišla docela zvládnutá. Všechny jste se moc snažily a některé z Vás během týdne udělaly na sobě velký kus práce a došly k pokroku, který mě až překvapil. 

Jako vždy musím poděkovat nejprve našim koním, kteří to vše zvládli a myslím, že jim patří opravdu velký dík za jejich trpělivost a snahu nám ve všem vyhovět, svým pomocníkům, nejpředněji Nikče Mokrycki, která to se mnou opravdu táhla téměř nonstop, Vendy Kavkové, která i když má doma malého Tobíka, docházela také skoro denně trénovat nebo odjet vyjížďku a pomoct ráno s místováním výběhů, Verče Slunéčkové, která také celé léto dělila mezi placenou brigádu a pomoc tady v Konírně a bohužel přišla kvůli zdravotním potížím o "svůj" turnus, přesto potom zase nastoupila na pomoc... Šárce Mokrycki, která odjezdila hodně vyjížděk a pomáhala nám s plavením, nebo dopravou krmení apod, nesmím zapomenout ani na holky obě Petráňkovy, Verču a Kačenku, které jak mohly, tak také přišly a v neposlední řadě na Kájinu z Teplic, která tu s námi zůstala jeden týden navíc, aby pomohla. Letos musím poděkovat i našemu Matějovi, který se významně podílel na pomocných pracích v kuchyni a zásobování, či úklidových pracích... 

Všem účastnicím chci poděkovat a především jejich rodičům, že do nás vkládají i opakovaně svoji důvěru. I přesto, že jsme se letos pustili do rekonstrukce stodoly a tudíž tu někdy byly ztížené podmínky, hluk a nepořádek, nikdo se nad tím nepodivoval ani to nijak nekritizoval. 

A ještě nemohu jinak a na závěr jedno velké DĚKUJI mému milému muži Martinovi, který jako vždy vládl v kuchyni a přitom strávil neskutečně mnoho hodin právě na střeše stodoly a k tomu ještě dojížděl dělat do lesa, nebo nám pomáhal svážet a skládat balíky na stoh, navalovat je koním, sekat jim k večeři trávu ... zkrátka letos toho na něj bylo naloženo opravdu hodně a on to všechno zvládal. Vím, že vše co se týká koní, dělá opravdu kvůli mně a potažmo kvůli Vám, kteří za našimi koňmi jezdíte a proto mu patří ten největší DÍK ... 

 

A tak, létu zdar a těšíme se už teď na to příští, že se s některými z Vás zase setkáme !

 

 

Současná situace a její dopad na chod Oldřichovské konírny

Moc zdravíme všechny naše příznivce,

v souladu s vládním opatřením zákazu volného pohybu osob v ČR od 16.3.2020 jsme museli pro veřejnost Konírnu uzavřít. V zájmu zdraví nás všech. Za svými koňmi nyní smí pouze jejich majitelé po předchozí telefonické dohodě.

No, i nám je nejenže smutno, ale úzko při pohledu do budoucna, do nejistoty, jak to bude všechno dál ... Koně dál žerou, dál se o ně musíme denně starat, včetně veterinární a kovářské péče ... jaké jsou v současné době náklady si vy všichni dovedete představit a kdo ne, tak Vám řeknu, opravdu jsou nemalé ... a koně nemůžeme zamknout do garáže a říct si, no, tak teď máme zavřeno, údržba počká ... snažím se je i pravidelně opohybovat a udržovat v kondici.

Pevně doufám a věřím, že restrikce brzy povolí, koronavirová nákaza zeslábne a budu Vás moct zase "mučit" na jízdárně a budeme se na Vás těšit na pobyty. Jakmile bude povolen volný pohyb osob, tak se na Vás budeme těšit. Pevně doufám a věřím, že i v létě proběhnou pobyty a pokud by Vám ubrali z prázdnin, a bude povoleno se shlukovat alespoň do těch 30 osob, tak bychom Vás brali třeba dříve, dokud Vám neotevřou školy, samozřejmě vše záleží na omezeních a na tom, jak se situace bude vyvíjet. Věřte spolu s námi, že to všechno zvládneme, protože pro nás jsou Vaše letní pobyty stěžejním příjmem pro udržení chodu Konírny.

Máme Vás rádi a těšíme se na Vás, koně si odpočinou a tím pádem se na Vás budou jistě těšit taky ;-)

A abyste se mohli těšit ještě více, tak se podívejte do záložky Naše koně, čeká tam na Vás jedno překvapení ;-)

 

Březen v Konírně

Tak jaro už klepe na dveře, ale opravdu jen klepe, zatím tu máme takové ošklivé záchvěvy zimy, jak se tak letos snažila a moc jí to nešlo, tak aspoň fouká, prší, nasněží a roztaje .... no zkrátka voda je potřeba, musíme být rádi, ale bohužel nám to moc neulehčuje s terénem a jízdárna je každý den jiná, někdy už to vypadá, že můžeme počítat s pravidelnou prácí a pak zase přijde nějaké překvápko a ouha ... Nicméně, snažíme se trénovat co to dá, takže už se na ježdění hlaste tak, jak jste zvyklí, občas se může stát, že nám to počasí překazí, ale s tím se počítá koneckonců vždy ... Zimu koně přečkali v pohodě, však právě skoro žádná nebyla, myslím, že víc by se jim i nám líbily mrazy a trocha toho sněhu.... takhle se akorát blátíme.

Byla tu děvčata na jarní prázdniny, takže jsme společně koníčky hezky rozpohybovaly, holky pracovaly pilně i ze země se všemi, s malým Areskem i velkým Rebíkem, v sedle s ostatními ... a taky po zimě uklidily stodolu a pořádně umyly a namazaly všechny "cajky". Bylo to fajn a já jim za tyhle věci ještě dodatečně děkuju ... jmenovitě naší Andule, Adri a Niky. No a už se blíží Velikonoce a květnové víkendy, tak se hlaste, kdo chcete jet, ať je ještě místo ;-).

Změny tu žádné nemáme, takže se na Vás ve stálém složení zase těšíme.

E.

Vánoční setkání a nadílka koním

Opět všem moc děkujeme, že jste si i přes už tradiční upršené vánoční počasí a vánoční shon udělali chvíli času a přišli, někteří přijeli i z veliké dálky, zastavili se s námi na pár slov a přinesli a nadělili jste nejen koním dobroty, moc si Vás vážíme a jsme tady příští rok zase pro Vás .... Asi se budu opakovat, ale už mnohokrát mě přepadl pocit bezmoci, zmaru a uvažování nad tím, zda pokračovat ... každý, kdo podniká, ať už v čemkoli, si tím jistě prošel. U nás vše ovlivňuje příliš mnoho faktorů, mnoho takových, co se navíc nedají ovlivnit, jako třeba počasí, vývin stavů vody a tím sklizně sena, což ovlivní ceny sena, zdraví koní, nenadálé úrazy, zkrátka je toho hodně a také pocity "profesního" selhání, nedostatku víry v sebe sama, jak pracuji s lidmi, jak s koňmi, vůči koním někdy velké výčitky svědomí ... Ale pak přijdou takové dny, jako třeba naše vánoční setkání, nebo dnes nečekaná lavina přihlášek na letní pobyty, kdy na konci tohoto roku už máme několik turnusů skoro zaplněných na léto 2020 ... pak dny, kdy fotím na jízdárně krásné pokroky, které jsou vidět nejen na jezdcích, ale i na koních, nebo vyjížďky do McDrive a podobné "úlety", naplněné Hubertské jízdy a setkání, naše koně na pastvině, spokojeně se prohánějící a s chutí k pohybu po chiropraktickém ošetření, po správném nakování nebo přestrouhání a vím, že pokračovat chci, dokud budu moct, že mě to baví a naplňuje a že tyhle dny za to prostě stojí !

Přeji všem do nového roku hodně takových dnů, kdy máte tenhle hřejivý pocit a je Vám prostě dobře na duši, u srdce a máte chuť dál kráčet ke svému cíli, chcete tu cestu prožívat i se všemi úskalími, protože to prostě za to stojí !

"Malý Hubert" v Konírně

Naše každoroční Hubertské setkání pro jezdce, které si ještě přeci jen nedovolím pustit na klasického velkého Huberta letos proběhlo na Dušičky...počasí bohužel bylo opravdu ryze dušičkové, ale přesto všichni vydrželi, jak jezdkyně, tak diváci. Za to jim všem moc děkujeme... Holky letos aniž by věděly dopředu, odjely v podstatě takovou menší upravenou drezurní úlohu, kterou jsem jim četla a skutečně předem vůbec nemohly vědět, co je potká. Byly perfektní a že jim to tak hezky šlo, závěrem nechytaly liščí ocas, ale zahrály si tzv. židličkovanou na koních. Drezurní výkon jim byl ohodnocen a vítězem jak v drezuře, tak v židličkované se stala Lenča z Oldřichova.

Za rok se zase těšíme, chtěla jsem říct, že doufám, že se zase všichni sejdeme, ale myslím si, že některá děvčata už pojedou Huberta velkého, nicméně i přesto se snad v tento den sejdeme zase ve stejné sestavě, akorát nám některé z Vás třeba už jen budou pomáhat s organizací ;-)

 

Parkování u Konírny

Vážení příznivci, klienti, návštěvníci...

chceme Vás jen tímto upozornit, ze si občané naší vesnice vydobyli umístění značky “Zákaz stání” těsně před Konírnu, údajně vzhledem k tomu, že parkování podél plotu znepřehledňovalo zatáčku nad námi. Někdo skutečně parkoval nekorektně a překážel, to bezesporu a tak musíme tuto skutečnost nyní přijmout.

Mnozí z Vás už od té doby u nás byli a značku přehlédli, proto na to upozorňuji. Parkujte tedy buď před ni nebo od první křižovatky nad námi kdekoli ve vsi dle toho, jak Vás učili v autoškole a v případě suchého období pokud vidíte otevřená vrata, můžete zajet dozadu do areálu či před naši oktávku u horního vjezdu (ke straně, tak aby oktávka mohla vyjet).

Na Zákazu stání ale pochopitelně můžete zastavit a nechat dítě vystoupit, nebo nastoupit, či vyložit nebo naložit náklad, tak jak je definováno v popisu značky.

Bohužel se stalo a ne jedenkrát, že někdo zaparkoval správně, tam, kde značka nemá svoji platnost, tak, jak v řadě parkují další sousedé a vysloužil si tím nápis fixem na sklo, že chodník není parkoviště ... co dodat, prosíme, pokud by se Vám něco podobného stalo, vyfoťte to, nahlaste nám, budeme to řešit. Občané by si měli uvědomit, že poškozování cizího majetku je totiž trestný čin, ne jen přestupek.

Omlouváme se za vzniklou komplikaci, se kterou opravdu nemůžeme nic udělat a věříme, ze nám i přesto zachováte přízeň.

Hezky den všem 

Hubertská jízda 2019

Vyhlašujeme tradiční Hubertskou jízdu v roce 2019 a to na sobotu 12.10.2019 !!!

Hubertská jízda 2019 byla opět velmi vydařená, moc děkujeme všem za účast, dohromady nás bylo 24 koní a to je opět velmi pěkné číslo. Moc děkuji všem za pomoc s organizací, zejména svému muži. Velké poděkování za možnost skákat na loukách na Vrchách, panu Prchlíkovi, farma Mutice. 

Na našem facebooku jsou odkazy na fotogalerie, co jsme od koho získali fotky. Snad se najdete a vy, kdož k nám jen jdete číst, můžete shlédnout moc pěkné fotky. Tady jen něco málo na "ochutnání" :-). Kdo zvažujete, že byste za rok k nám zavítal, tak neváhejte, náš Hubert bývá pohodový, skákání dobrovolné, ale přesto je vyjížďka celkem kolem 20 km a jede se ve všech chodech, takže zdatnost jezdce zase být musí. Nicméně vítáni jsou i poníci s dětmi nebo chlaďasové, prostě všichni kdo mají chuť se projet a dobrou náladu :-).

Tak snad za rok zase na viděnou na Hubertu ;-)

 

Program na podzim

Léto zatím stále běží, ale přesto už musíme myslet na začátek školního roku. Tak zatím předběžné informace k provozu od září:

1. a 2. týden září máme DOVOLENOU !!! Až do pátku 13.9.2019. Přijímám pouze sms, messenger, whatsapp či emailové zprávy od stálých jezdců, kteří se budou chtít domlouvat, kdy budou chodit od toho následujícího týdne a prosím o případné strpení v případě, že neodpovím ihned.

Od soboty 14.9.2019 mohou opět začít jezdit stálí jezdci a nebo samozřejmě i ti nárazoví, upozorňuji na mírné změny v ceníku - viz. záložka Jízda na koni a její podsložky.

Co se týče týdenního režimu, tak budou opět volné dny středy, fungujeme tedy kromě středy denně, včetně víkendů, na víkendy se hlaste opět nejlépe pomocí sms, messengeru atd. zpráv v druhé polovině týdne.

V září není žádný prodloužený víkend, ale je samozřejmě možnost domluvit se na víkendovém pobytu - při nahlášení alespoň 4 účastnic, tedy ale až od víkendu 20.-22.9.2019.

Hubertská jízda letos proběhne 12.10.2019. Opět sobotní "velký Hubert", klasická vyjížďka s cílem na loukách s přírodními skoky, s přestávkou na občerstvení, pro jezdce zvládající koně ve všech chodech, skoky samozřejmě nepovinné (kdo nechce skákat, má delší pauzu ;-) ), přesto pojedeme velmi spořádaně, s ohledem na děti a slabší jezdce. Již má svůj samostatný článek zde v sekci Aktuality. Nemám volné koně k půjčení na tuto akci, to je upozornění pro občasné jezdce nebo "tábornice", které už projevily zájem. Bohužel zvány jsou pouze jezdecké dvojice, ne jezdci samotní.

Hubertské setkání pro nejmladší a nejmenší jezdce Konírny proběhne tentokrát 1. víkend v listopadu, tj. 2.11.2019, tedy přesně na Sv. Huberta, abychom měli dost času se připravit a bude to tentokrát takové rozloučení před zimní a Vánoční pauzou. Podrobnosti se dozvíte včas.

Podzimní prázdniny jsou letos v termínu 25.-30.10.2019, jsou již zaplněné pravidelnými tábornicemi, v případě uvolnění místa bude vyhlášeno volné místo na našem FB profilu.

 

Léto 2019 v plném proudu

Letní pobyty se daly začátkem července do pohybu, vlak se rozjel ... Kromě úplně prvních dvou dní nám nakonec dá se říct přeje i počasí, nejsou zatím velká vedra, občas i těch pár kapek spadne. První a druhý turnus máme za sebou, i když se nám na konci června zranil Woltík a "vypadl ze hry", tak jsme narychlo sehnali pomocné koňské nožky v podobě hbitého silného welšského poníka Bonbona,  kterého jsme si vypůjčili ze sousedství a moc za to děkujeme ... Woltíkovi se ale zranění na noze zatím zdárně hojí, tak uvidíme, třeba ještě v srpnu naskočí zase do našeho rozjetého vlaku. Ostatní koně se dali do práce a zatím je musím jedině pochválit. Holky nakonec taky, zatím se nám tu otočilo hodně známých tváří, ale také úplně nové, které musím pochválit, snaha se něco naučit, chuť do práce a zápal pro koně zatím nechyběl ani jedné nové jezdkyni. Musím taky už teď poděkovat všem svým pomocnicím, někdy je to hodně náročné, tak vydržte a mějte trpělivost, nakonec i se mnou ... ;-).

Fotky hledejte na našem facebooku a také instagramu. Opět nám při pobytech na přání jezdí fotit Terka Kabíčková a na její fotky se můžete podívat zde: Fotky na přání

Držte nám palce, ať nám nadále přeje počasí, koně jsou zdraví a všem se u nás líbí ...

Přejeme Vám krásné léto ;-)

Červen v Konírně

Blíží se nám kvapem konec školního roku a tím začátek prázdnin. Začalo nám také letní počasí, které přináší vedro, což nás moc netěší. Při teplotách kolem 30 st. se opravdu jezdí špatně, koně i my jsme zmučeni slunečním žárem a otravný hmyz také nikomu na pohodě nepřidá. Proto prosím na koně i na vás samotné myslete při objednávání se na jízdy. Je možné, že vás odkáži na večerní nebo naopak brzké ranní hodiny, nebo místo jízdárenské lekce zvolíme raději vyjížďku do přírody, která není až tak náročná a občas se schováme do lesa. Pokud hledáte pokyny pro příjezdy na letní pobyty a další věci kolem, klikněte si na sekci Pobyty u koní a Letní pobyty, najdete zde všechny potřebné informace.

Normální provoz bude zakončen v neděli 16.6.2019 !!! Poté již mají koně krátké 14tidenní prázdniny před vypuknutím jejich největší práce za celý rok, při letních pobytech. My zároveň potřebujeme vše připravit a nachystat na to, aby tu řada z Vás mohla strávit hezký týden nebo dva. 

Přejeme všem úspěšné zakončení školního roku a hlavně krásné, pohodově prožité prázdniny, s mnohými se těšíme už teď na viděnou !!!

Po letních prázdninách začínáme druhý týden v září zase normální provoz, proto během toho prvního školního týdne můžete již psát (prosím pište, nevolejte a buďte trpěliví na odpovědi - budeme po létu hodně unaveni) jak to s Vámi vypadá, kdy byste asi tak mohli chodit na pravidelné lekce. 

Stránka 1 z 2 - 18 položek celkem