LETOS JE NUTNÉ PROHLÁŠENÍ O BEZINFEKČNOSTI NA LETNÍ POBYT !!!!

Aktuality

Informace k letním pobytům 2020

AKTUÁLNĚ JSOU JIŽ VŠECHNY TURNUSY OBSAZENY, PŘIJÍMÁME POUZE NÁHRADNÍKY DO FRONTY ... DĚKUJEME. 

Vážení rodiče,

letní pobyty se blíží a my jsme moc rádi, že současná situace dovoluje je uskutečnit.

Prosím věnujte však pozornost, nově budeme vyžadovat Prohlášení o bezinfekčnosti, které je dostupné zde na stránkách ke stažení. Je nutné je vyplnit a podepsat až v den nástupu k pobytu. Dále klasické Potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte.

Důrazně žádáme, abyste sem své dcery v žádném případě neposílali, pokud by vykazovaly jakékoli příznaky respiračního či jiného infekčního onemocnění, ohrozili byste tím průběh léta pro všechny další účastnice a hlavně pro nás provozovatele. Rovněž Vás jako každý rok žádáme o prohlídku hlavy a vlasů. Apelujte taktéž na své dcery ohledně dodržování hygienických návyků, samozřejmě budeme instruovat při nástupu na pobyt. V Konírně bude dostatek mýdla, desinfekčních prostředků, a také jednorázových ručníků. Osušku si každý přiveze sám, nejlépe malý ručník a jednu velkou osušku, oboje podepsané !!!

Zajistěte prosím láhev na pití, podepsanou, dostatečně velkou.

I když nebude nutné nošení roušek, prosím zajistěte ať každý má s sebou alespoň jednu roušku pro případ nutnosti návštěvy lékaře či nějakého veřejného objektu.

Přestože jsou veškeré informace dostupné v sekci Pobyty u koní, neustále mi chodí dotazy na platby - opakuji prosím buď doplatíte pobyt při příjezdu nebo převodem na účet, o němž mě prosím emailem informujte. 

 

POTVRZENÍ O BEZINFEKČNOSTI ZDE NEBO V SEKCI LETNÍ POBYTY, všechny další dokumenty, které je třeba k pobytu, jsou zde na stránkách v sekci Pobyty u koní/Letní pobyty ke stažení.

Bezinfekčnost_2020_Oldřichovská konírna

 Posudek_o_zdravotní_způsobilosti_dítěte

 

Otevřeno !!!

S radostí Vám mohu dnes sdělit, že vzhledem k povolení venkovních sportovišť otevíráme bránu !

Od čtvrtka se můžete hlásit na lekce, musíme dodržet max počet osob, takže budou lekce max po dvou, i vyjížďky - dvě plus můj doprovod. Pište nejlépe sms, bude trošku těžší to poskládat, ale fungujeme během celého dne, takže napište vždy den a přibližný čas, který by vám vyhovoval a já se ozvu nazpět.

Už se moc těšíme !

 

Letní pobyty 2020

Chtěla bych všechny uklidnit, že s letními pobyty naprosto počítáme, věříme, pevně doufáme, že o léto nepřijdete, ani vy, ani my.

 

Co je ohrožené, jsou Velikonoce, uvidíme, jak se situace vyvine, vyčkejme tedy, spojíme se samozřejmě jakmile to bude jasné, co za nařízení a omezení bude v době Velikonoc. Kompenzovat bychom je mohli jakmile by omezení přestala na nás platit, v době, kdy ještě děti nebudou moct do škol, ale my již budeme klub a jeho činnosti moci provozovat.

 

Děkujeme, vydržte s námi, moc Vás budeme potřebovat, začíná to pro nás být velmi finančně tíživé ...

Současná situace a její dopad na chod Oldřichovské konírny

Moc zdravíme všechny naše příznivce,

v souladu s vládním opatřením zákazu volného pohybu osob v ČR od 16.3.2020 jsme museli pro veřejnost Konírnu uzavřít. V zájmu zdraví nás všech. Za svými koňmi nyní smí pouze jejich majitelé po předchozí telefonické dohodě.

No, i nám je nejenže smutno, ale úzko při pohledu do budoucna, do nejistoty, jak to bude všechno dál ... Koně dál žerou, dál se o ně musíme denně starat, včetně veterinární a kovářské péče ... jaké jsou v současné době náklady si vy všichni dovedete představit a kdo ne, tak Vám řeknu, opravdu jsou nemalé ... a koně nemůžeme zamknout do garáže a říct si, no, tak teď máme zavřeno, údržba počká ... snažím se je i pravidelně opohybovat a udržovat v kondici.

Pevně doufám a věřím, že restrikce brzy povolí, koronavirová nákaza zeslábne a budu Vás moct zase "mučit" na jízdárně a budeme se na Vás těšit na pobyty. Jakmile bude povolen volný pohyb osob, tak se na Vás budeme těšit. Pevně doufám a věřím, že i v létě proběhnou pobyty a pokud by Vám ubrali z prázdnin, a bude povoleno se shlukovat alespoň do těch 30 osob, tak bychom Vás brali třeba dříve, dokud Vám neotevřou školy, samozřejmě vše záleží na omezeních a na tom, jak se situace bude vyvíjet. Věřte spolu s námi, že to všechno zvládneme, protože pro nás jsou Vaše letní pobyty stěžejním příjmem pro udržení chodu Konírny.

Máme Vás rádi a těšíme se na Vás, koně si odpočinou a tím pádem se na Vás budou jistě těšit taky ;-)

A abyste se mohli těšit ještě více, tak se podívejte do záložky Naše koně, čeká tam na Vás jedno překvapení ;-)

 

Březen v Konírně

Tak jaro už klepe na dveře, ale opravdu jen klepe, zatím tu máme takové ošklivé záchvěvy zimy, jak se tak letos snažila a moc jí to nešlo, tak aspoň fouká, prší, nasněží a roztaje .... no zkrátka voda je potřeba, musíme být rádi, ale bohužel nám to moc neulehčuje s terénem a jízdárna je každý den jiná, někdy už to vypadá, že můžeme počítat s pravidelnou prácí a pak zase přijde nějaké překvápko a ouha ... Nicméně, snažíme se trénovat co to dá, takže už se na ježdění hlaste tak, jak jste zvyklí, občas se může stát, že nám to počasí překazí, ale s tím se počítá koneckonců vždy ... Zimu koně přečkali v pohodě, však právě skoro žádná nebyla, myslím, že víc by se jim i nám líbily mrazy a trocha toho sněhu.... takhle se akorát blátíme.

Byla tu děvčata na jarní prázdniny, takže jsme společně koníčky hezky rozpohybovaly, holky pracovaly pilně i ze země se všemi, s malým Areskem i velkým Rebíkem, v sedle s ostatními ... a taky po zimě uklidily stodolu a pořádně umyly a namazaly všechny "cajky". Bylo to fajn a já jim za tyhle věci ještě dodatečně děkuju ... jmenovitě naší Andule, Adri a Niky. No a už se blíží Velikonoce a květnové víkendy, tak se hlaste, kdo chcete jet, ať je ještě místo ;-).

Změny tu žádné nemáme, takže se na Vás ve stálém složení zase těšíme.

E.

Vánoční setkání a nadílka koním

Opět všem moc děkujeme, že jste si i přes už tradiční upršené vánoční počasí a vánoční shon udělali chvíli času a přišli, někteří přijeli i z veliké dálky, zastavili se s námi na pár slov a přinesli a nadělili jste nejen koním dobroty, moc si Vás vážíme a jsme tady příští rok zase pro Vás .... Asi se budu opakovat, ale už mnohokrát mě přepadl pocit bezmoci, zmaru a uvažování nad tím, zda pokračovat ... každý, kdo podniká, ať už v čemkoli, si tím jistě prošel. U nás vše ovlivňuje příliš mnoho faktorů, mnoho takových, co se navíc nedají ovlivnit, jako třeba počasí, vývin stavů vody a tím sklizně sena, což ovlivní ceny sena, zdraví koní, nenadálé úrazy, zkrátka je toho hodně a také pocity "profesního" selhání, nedostatku víry v sebe sama, jak pracuji s lidmi, jak s koňmi, vůči koním někdy velké výčitky svědomí ... Ale pak přijdou takové dny, jako třeba naše vánoční setkání, nebo dnes nečekaná lavina přihlášek na letní pobyty, kdy na konci tohoto roku už máme několik turnusů skoro zaplněných na léto 2020 ... pak dny, kdy fotím na jízdárně krásné pokroky, které jsou vidět nejen na jezdcích, ale i na koních, nebo vyjížďky do McDrive a podobné "úlety", naplněné Hubertské jízdy a setkání, naše koně na pastvině, spokojeně se prohánějící a s chutí k pohybu po chiropraktickém ošetření, po správném nakování nebo přestrouhání a vím, že pokračovat chci, dokud budu moct, že mě to baví a naplňuje a že tyhle dny za to prostě stojí !

Přeji všem do nového roku hodně takových dnů, kdy máte tenhle hřejivý pocit a je Vám prostě dobře na duši, u srdce a máte chuť dál kráčet ke svému cíli, chcete tu cestu prožívat i se všemi úskalími, protože to prostě za to stojí !

"Malý Hubert" v Konírně

Naše každoroční Hubertské setkání pro jezdce, které si ještě přeci jen nedovolím pustit na klasického velkého Huberta letos proběhlo na Dušičky...počasí bohužel bylo opravdu ryze dušičkové, ale přesto všichni vydrželi, jak jezdkyně, tak diváci. Za to jim všem moc děkujeme... Holky letos aniž by věděly dopředu, odjely v podstatě takovou menší upravenou drezurní úlohu, kterou jsem jim četla a skutečně předem vůbec nemohly vědět, co je potká. Byly perfektní a že jim to tak hezky šlo, závěrem nechytaly liščí ocas, ale zahrály si tzv. židličkovanou na koních. Drezurní výkon jim byl ohodnocen a vítězem jak v drezuře, tak v židličkované se stala Lenča z Oldřichova.

Za rok se zase těšíme, chtěla jsem říct, že doufám, že se zase všichni sejdeme, ale myslím si, že některá děvčata už pojedou Huberta velkého, nicméně i přesto se snad v tento den sejdeme zase ve stejné sestavě, akorát nám některé z Vás třeba už jen budou pomáhat s organizací ;-)

 

Parkování u Konírny

Vážení příznivci, klienti, návštěvníci...

chceme Vás jen tímto upozornit, ze si občané naší vesnice vydobyli umístění značky “Zákaz stání” těsně před Konírnu, údajně vzhledem k tomu, že parkování podél plotu znepřehledňovalo zatáčku nad námi. Někdo skutečně parkoval nekorektně a překážel, to bezesporu a tak musíme tuto skutečnost nyní přijmout.

Mnozí z Vás už od té doby u nás byli a značku přehlédli, proto na to upozorňuji. Parkujte tedy buď před ni nebo od první křižovatky nad námi kdekoli ve vsi dle toho, jak Vás učili v autoškole a v případě suchého období pokud vidíte otevřená vrata, můžete zajet dozadu do areálu či před naši oktávku u horního vjezdu (ke straně, tak aby oktávka mohla vyjet).

Na Zákazu stání ale pochopitelně můžete zastavit a nechat dítě vystoupit, nebo nastoupit, či vyložit nebo naložit náklad, tak jak je definováno v popisu značky.

Bohužel se stalo a ne jedenkrát, že někdo zaparkoval správně, tam, kde značka nemá svoji platnost, tak, jak v řadě parkují další sousedé a vysloužil si tím nápis fixem na sklo, že chodník není parkoviště ... co dodat, prosíme, pokud by se Vám něco podobného stalo, vyfoťte to, nahlaste nám, budeme to řešit. Občané by si měli uvědomit, že poškozování cizího majetku je totiž trestný čin, ne jen přestupek.

Omlouváme se za vzniklou komplikaci, se kterou opravdu nemůžeme nic udělat a věříme, ze nám i přesto zachováte přízeň.

Hezky den všem 

Hubertská jízda 2019

Vyhlašujeme tradiční Hubertskou jízdu v roce 2019 a to na sobotu 12.10.2019 !!!

Hubertská jízda 2019 byla opět velmi vydařená, moc děkujeme všem za účast, dohromady nás bylo 24 koní a to je opět velmi pěkné číslo. Moc děkuji všem za pomoc s organizací, zejména svému muži. Velké poděkování za možnost skákat na loukách na Vrchách, panu Prchlíkovi, farma Mutice. 

Na našem facebooku jsou odkazy na fotogalerie, co jsme od koho získali fotky. Snad se najdete a vy, kdož k nám jen jdete číst, můžete shlédnout moc pěkné fotky. Tady jen něco málo na "ochutnání" :-). Kdo zvažujete, že byste za rok k nám zavítal, tak neváhejte, náš Hubert bývá pohodový, skákání dobrovolné, ale přesto je vyjížďka celkem kolem 20 km a jede se ve všech chodech, takže zdatnost jezdce zase být musí. Nicméně vítáni jsou i poníci s dětmi nebo chlaďasové, prostě všichni kdo mají chuť se projet a dobrou náladu :-).

Tak snad za rok zase na viděnou na Hubertu ;-)

 

Program na podzim

Léto zatím stále běží, ale přesto už musíme myslet na začátek školního roku. Tak zatím předběžné informace k provozu od září:

1. a 2. týden září máme DOVOLENOU !!! Až do pátku 13.9.2019. Přijímám pouze sms, messenger, whatsapp či emailové zprávy od stálých jezdců, kteří se budou chtít domlouvat, kdy budou chodit od toho následujícího týdne a prosím o případné strpení v případě, že neodpovím ihned.

Od soboty 14.9.2019 mohou opět začít jezdit stálí jezdci a nebo samozřejmě i ti nárazoví, upozorňuji na mírné změny v ceníku - viz. záložka Jízda na koni a její podsložky.

Co se týče týdenního režimu, tak budou opět volné dny středy, fungujeme tedy kromě středy denně, včetně víkendů, na víkendy se hlaste opět nejlépe pomocí sms, messengeru atd. zpráv v druhé polovině týdne.

V září není žádný prodloužený víkend, ale je samozřejmě možnost domluvit se na víkendovém pobytu - při nahlášení alespoň 4 účastnic, tedy ale až od víkendu 20.-22.9.2019.

Hubertská jízda letos proběhne 12.10.2019. Opět sobotní "velký Hubert", klasická vyjížďka s cílem na loukách s přírodními skoky, s přestávkou na občerstvení, pro jezdce zvládající koně ve všech chodech, skoky samozřejmě nepovinné (kdo nechce skákat, má delší pauzu ;-) ), přesto pojedeme velmi spořádaně, s ohledem na děti a slabší jezdce. Již má svůj samostatný článek zde v sekci Aktuality. Nemám volné koně k půjčení na tuto akci, to je upozornění pro občasné jezdce nebo "tábornice", které už projevily zájem. Bohužel zvány jsou pouze jezdecké dvojice, ne jezdci samotní.

Hubertské setkání pro nejmladší a nejmenší jezdce Konírny proběhne tentokrát 1. víkend v listopadu, tj. 2.11.2019, tedy přesně na Sv. Huberta, abychom měli dost času se připravit a bude to tentokrát takové rozloučení před zimní a Vánoční pauzou. Podrobnosti se dozvíte včas.

Podzimní prázdniny jsou letos v termínu 25.-30.10.2019, jsou již zaplněné pravidelnými tábornicemi, v případě uvolnění místa bude vyhlášeno volné místo na našem FB profilu.

 

Stránka 1 z 2 - 20 položek celkem