Aktuality

Hubertská jízda 2019

Vyhlašujeme tradiční Hubertskou jízdu v roce 2019 a to na sobotu 12.10.2019 !!!

 

V sobotu 12.10.2019 tedy tímto zveme účastníky z ostatních okolních či i vzdálenějších stájí, aby se s námi vydali na hon za liškou. Jako již tradičně, sejdeme se kolem 10. hod dopolední u nás a rádi bychom nejpozději v 11. hod slavnostně zahájili na naší jízdárně v Oldřichovské konírně hon. Zúčastnit se může každý, kdo koně zvládne ve všech třech chodech bezpečně v lotu ostatních, tedy i cizích koní a poníků vést. Pojedeme přírodou cca 1,5 hodiny až na krásné louky na Vrchách, kde nám pan Prchlík, čímž mu tímto opět velmi děkujeme, umožnil postavit přírodní skoky (různých velikostí - ale povětšinou velmi nenáročné, i pro poníky a děti), které si dobrovolně každý může zaskákat. Dle počtu účastníků se zde rozdělujeme do lotů, kde si každý stanoví svého vedoucího a ten svůj lot po skocích provede - korektně a organizovaně. Kdo nechce či nemůže skákat, nemusí a na loukách si udělá hezkou pauzu, malé občerstvení zde bude zajištěno. Samozřejmě sem budou navedeni i diváci, kteří jsou vítáni a těšíme se na jejich podporu a případné focení. Cesta zpět opět trvá přibližně 1,5 hod, pojedeme po celou dobu tak, aby nám stíhali i nejmenší a nejmladší či nejméně zkušení účastníci. Závěrečný dostih o liščí ocas se uskuteční poblíž Konírny v případě, že bude vhodný prostor (zatím nevíme, kde nám zůstane strniště apod.) a opět je dobrovolný. Na závěr všechny zveme na posezení u ohně, opečení buřtíků a vyřčení soudu.

Prosíme o nahlašování účasti včas, abychom se mohli dostatečně připravit. Účast pouze s jezdeckou přilbou a děti do 16 let i s bezpečnostní vestou (tak jako je v pravidlech závodů), uvítáme korektní jezdecké ustrojení. Prosíme přespolní také o průkazy koní (platné testy AIE a očkování).

 

Program na podzim

Léto zatím stále běží, ale přesto už musíme myslet na začátek školního roku. Tak zatím předběžné informace k provozu od září:

1. a 2. týden září máme DOVOLENOU !!! Až do pátku 13.9.2019. Přijímám pouze sms, messenger, whatsapp či emailové zprávy od stálých jezdců, kteří se budou chtít domlouvat, kdy budou chodit od toho následujícího týdne a prosím o případné strpení v případě, že neodpovím ihned.

Od soboty 14.9.2019 mohou opět začít jezdit stálí jezdci a nebo samozřejmě i ti nárazoví, upozorňuji na mírné změny v ceníku - viz. záložka Jízda na koni a její podsložky.

Co se týče týdenního režimu, tak budou opět volné dny středy, fungujeme tedy kromě středy denně, včetně víkendů, na víkendy se hlaste opět nejlépe pomocí sms, messengeru atd. zpráv v druhé polovině týdne.

V září není žádný prodloužený víkend, ale je samozřejmě možnost domluvit se na víkendovém pobytu - při nahlášení alespoň 4 účastnic, tedy ale až od víkendu 20.-22.9.2019.

Hubertská jízda s největší pravděpodobností letos 12.10.2019. Opět sobotní "velký Hubert", klasická vyjížďka s cílem na loukách s přírodními skoky, s přestávkou na občerstvení, pro jezdce zvládající koně ve všech chodech, skoky samozřejmě nepovinné (kdo nechce skákat, má delší pauzu ;-) ), přesto pojedeme velmi spořádaně, s ohledem na děti a slabší jezdce. Již má svůj samostatný článek zde v sekci Aktuality.

Hubertské setkání pro nejmladší a nejmenší jezdce Konírny proběhne tentokrát jiný víkend, pravděpodobně až v průběhu listopadu, abychom měli dost času se připravit a bude to tentokrát takové rozloučení před zimní a Vánoční pauzou. Podrobnosti se dozvíte včas.

Podzimní prázdniny jsou letos v termínu 25.-30.10.2019, jelikož je o ně enormní zájem, bude rozhodovat věk a "služební věk" v Konírně, tedy dostanou přesnost děvčata starší a ta, která k nám jezdí už opakovaně. Je to velmi těžké, původně jsme chtěli na podzimky odjet pryč my, ale to by mi asi někteří neodpustily, takže podzimky budou, ale zatím nevyhlašuji volná místa, kdyby náhodou, objeví se to zde včas.

 

Léto 2019 v plném proudu

Letní pobyty se daly začátkem července do pohybu, vlak se rozjel ... Kromě úplně prvních dvou dní nám nakonec dá se říct přeje i počasí, nejsou zatím velká vedra, občas i těch pár kapek spadne. První a druhý turnus máme za sebou, i když se nám na konci června zranil Woltík a "vypadl ze hry", tak jsme narychlo sehnali pomocné koňské nožky v podobě hbitého silného welšského poníka Bonbona,  kterého jsme si vypůjčili ze sousedství a moc za to děkujeme ... Woltíkovi se ale zranění na noze zatím zdárně hojí, tak uvidíme, třeba ještě v srpnu naskočí zase do našeho rozjetého vlaku. Ostatní koně se dali do práce a zatím je musím jedině pochválit. Holky nakonec taky, zatím se nám tu otočilo hodně známých tváří, ale také úplně nové, které musím pochválit, snaha se něco naučit, chuť do práce a zápal pro koně zatím nechyběl ani jedné nové jezdkyni. Musím taky už teď poděkovat všem svým pomocnicím, někdy je to hodně náročné, tak vydržte a mějte trpělivost, nakonec i se mnou ... ;-).

Fotky hledejte na našem facebooku a také instagramu. Opět nám při pobytech na přání jezdí fotit Terka Kabíčková a na její fotky se můžete podívat zde: Fotky na přání

Držte nám palce, ať nám nadále přeje počasí, koně jsou zdraví a všem se u nás líbí ...

Přejeme Vám krásné léto ;-)

Červen v Konírně

Blíží se nám kvapem konec školního roku a tím začátek prázdnin. Začalo nám také letní počasí, které přináší vedro, což nás moc netěší. Při teplotách kolem 30 st. se opravdu jezdí špatně, koně i my jsme zmučeni slunečním žárem a otravný hmyz také nikomu na pohodě nepřidá. Proto prosím na koně i na vás samotné myslete při objednávání se na jízdy. Je možné, že vás odkáži na večerní nebo naopak brzké ranní hodiny, nebo místo jízdárenské lekce zvolíme raději vyjížďku do přírody, která není až tak náročná a občas se schováme do lesa. Pokud hledáte pokyny pro příjezdy na letní pobyty a další věci kolem, klikněte si na sekci Pobyty u koní a Letní pobyty, najdete zde všechny potřebné informace.

Normální provoz bude zakončen v neděli 16.6.2019 !!! Poté již mají koně krátké 14tidenní prázdniny před vypuknutím jejich největší práce za celý rok, při letních pobytech. My zároveň potřebujeme vše připravit a nachystat na to, aby tu řada z Vás mohla strávit hezký týden nebo dva. 

Přejeme všem úspěšné zakončení školního roku a hlavně krásné, pohodově prožité prázdniny, s mnohými se těšíme už teď na viděnou !!!

Po letních prázdninách začínáme druhý týden v září zase normální provoz, proto během toho prvního školního týdne můžete již psát (prosím pište, nevolejte a buďte trpěliví na odpovědi - budeme po létu hodně unaveni) jak to s Vámi vypadá, kdy byste asi tak mohli chodit na pravidelné lekce. 

Květen v Konírně

Květen přinesl konečně úlevu v počasí, často krásně prší, sice zpočátku bylo chladněji, což trávu taky trochu brzdilo, ale hlavně, že nám z nebe padá voda, to je nejdůležitější. Peon se u nás zabydluje a mají se moc rádi s Armenem, pod sedlem je moc hodný a protože hodně pilně trénujeme, vypravili jsme se dokonce s těmahle dvěma kluky na drezúrní hobby závody na Statek Voleveč u Votic. Super zkušenost, Niky si zajela s Peonkem Z1 úlohu, Verča S. Z2 úlohu a já s Arem obě dvě. Už jen to, že jsme Armena v pohodě naložili, byl úspěch a tak to, že jsme nedovezli žádnou mašli nemohlo zkazit naší radost, byly to úplně první drezurní závody pro nás všechny, takže to, že jsme vše odjezdily, dostali poměrně slušné hodnocení a všichni se ve zdraví vrátili plní dojmů, byl pro nás úspěch a zážitek.

No a taky nám přijel nový koníček "Tonda", je to tedy svým vlastním jménem Torlou, anglický plnokrevník, nar. 2008 v Napajedlech, opět má v předcích hřebce Rainbows for Life stejně jako Wolton a Armen. Tonda je milý téměř černý koník, cca 160 kvh a jeho majitelkou je napůl Monika Jiříčková, napůl je to kůň klubový. Zatím se rozkoukává. Pomalu se tedy dostáváme k přípravě na léto, ještě dát do kupy Agi, která měla bolavá záda, jinak to vypadá, že se všichni těší dobré kondici. Doufejme, že bude nadále pršet často a bude růst tráva.

Velikonoční pobyt a novinky

Tak jako každý rok, znovu jsme měli Velikonoční pobyt, známá parta, holky, co k nám jezdí pravidelně. Bylo to super, užily jsme si jízdárenské práce jen trošku, protože bylo velké sucho (což jediné trochu kazilo všeobecnou náladu) a písek prášil. Hlavně jsme vyjížďkovaly a to nejen kratší, ale i dlouhá výprava na Ústějovskou kapličku, koním jsme připravily zvykání na různé bubáky, první letošní návštěvu rybníka ... a ještě nás v pátek překvapil příjezd nového koně Šárky a Nikči Mokryckých, Peona. Holky si taky zkusily barvit vajíčka batikovou technikou v cibulových slupkách. V pondělí pak nelenily a šly taky koledovat :-) a tak si odvezly spoustu vajec a dobrot. Doufám, že se Vám to holky líbilo ... mně s Vámi ano !

 

Po Velikonocích nás čekalo ještě jedno překvapení, které není tedy moc veselé, ale bohužel, odjela od nás Bakara. Majitelé se rozhodli jí prodat a tak Baky odcestovala v neděli 28.4.2019 do nového domova, ale k lidem, kteří jí znají z dřívější doby, dokonce ji obsedali a mají k ní velký vztah. Takže hlavní je, že se bude mít moc dobře a bude mít milující rodinu. No, tolik změn jako letošní jaro už jsme tu dlouho neměli, ale co se dá dělat, to je život. Asi mi nezbyde nic jiného než ještě kouknout po nějakém koníkovi ;-)

 

Velikonoce u nás !!!

Jako každoročně, i letos nabízíme pobyt o Velikonocích, který už bude asi jarní, letos máme Velikonoce později, až koncem dubna. Místa se pomalu zaplňují, takže se neváhejte včas přihlásit, v sekci Pobyty u koní. ;-)

...i takhle se tu občas blbne ...

Jízdárna v provozu !!!

Přinášíme dobrou zprávu, jízdárna ještě není zcela perfektní, místama pořád potřebuje doschnout, ale už je v provozu. Zahájili jsme a je to řeknu Vám, fajn, po těch dvou měsících téměř pouze v terénu, je to příjemná změna. I koně dnes vypadali vcelku, že je to baví. Zítra vytahujeme ze stodoly i kavalety :-). Takže to vypadá, že od příštího týdne můžeme najet na pravidelné lekce tak, jak jste byli zvyklí, popřípadě se ozvěte pro úpravy dne a hodiny, domluvíme, začneme trénovat !

Těsíme se na Vás, Eva&koně

Volná místa na léto !!!

Aktuálně máme skoro plno a vážíme si toho, ale můžete se přihlásit jako náhradník, napsat o který turnus byste v případě nějakého uvolněného místa měli zájem.

Přesto je zde ještě několik volných míst !!!

 

Uvolnilo se nám 1 místo na 1. turnus.

Dále máme 3 volná místa v 9.turnusu.

 

V případě zájmu posílejte email na epodrabska@seznam.cz, info@oldrichovskakonirna.cz

Provoz v únoru

Letošní zima je zatím velmi nestálá, mění se nám často mráz a sníh v bahno a déšť, čímž se velmi rychle mění terén, jízdárna je samozřejmě velmi často neprovozuschopná. Proto Vás prosíme o shovívavost, nedá se v současné době domlouvat dlouho dopředu ani na lekci ani na vyjížďce, je třeba se domluvit pouze předběžně, sledovat předpověď počasí a vše si potvrzovat ještě týž den.

Nyní je tedy vše na domluvě ze dne na den, prosím nejlépe sms na moje tel. číslo 777209971.

Jakmile by se vše ustálilo, začneme zase normální pravidelný provoz.

Děkujeme za pochopení

...i takto to tady bohužel teď v těchto dnech vypadá...

Stránka 1 z 2 - 12 položek celkem