Aktuality, Strana 3

POKYNY K PŘÍJEZDŮM NA POBYTY

Už se na všechny těšíme, pilně se připravujeme a věnujte prosím pozornost pokynům k příjezdům:

 

TESTOVÁNÍ - možnosti:

  • Negativní PCR test – ne starší jak 7 dní
  • Negativní Antigenní test z odběrového místa – ne starší jak 3 dny!!!
  • Osvědčení o prodělaném COVIDU – ne před více než 180 dny
  • Potvrzení o očkování – 22 dní po první dávce (certifikát stažený z portálu ocko.uzis.cz)

 

Dále prosím věnujte pozornost ZMĚNĚ ÚČTU !!! na doplacení pobytu můžete použít nový účet, uvedený u každého turnusu, nebo dovezte hotovost při nástupu na pobyt. 

 

NOVÝ ÚČET  5429527369/0800

Omlouvám se za komplikaci se změnou účtu, ale bohužel mi zrušili ING konto, na které se předtím posílaly zálohy, nebylo to z mojí vůle, ale ING v ČR končí. 

NÁSTUPY budou jako loni v neděli ráno mezi 8 - 9 hod a odjezdy v pátek večer 18 - 19 hod, prosíme dodržujte časy, po vyložení děvčat opouštějte urychleně Konírnu, ať tu zbytečně nevzniká "dopravní zácpa" a hlavně ať my se můžeme co nejdříve začít věnovat programu pobytu nebo úklidu po odjezdech.

Nezapomeňte prohlédnout děvčatům hlavy - kvůli případnému výskytu vší, obzvlášť když před naším pobytem absolvují nějaký jiný tábor nebo hromadnější akci. 

 

 

Jaro 2021 v Konírně

Tak tu máme jaro a stejně jako loni, lockdown ... Nu, já stále stejně krmím, místuju, nastýlám, jezdím co se dá ... Majitelky a holky, co mají koně u nás pronajaté, všechny pilně trénují a jezdí. Koníčky udržujeme v kondici. Konečně mohli shodit deky a sluníčka si sice užívají, ale zároveň je jim teď až horko, ještě nestihli shodit zimní srst no a vesele línají, chlupy jsou všude !!! :-) 

Novinky tu opět máme, to bychom nebyli my ... Obě jsou pozitivní (já vím, teď je tohle slovo nechtěné :-) ), první, taková menší, zítra nám odjede Charlík, zařídila jsem mu zasloužený důchod, ne že by se u nás "sedřel", ale zaslouží si klid hlavně co se týče společnosti. Své místo ve stádě si sice umí udržet, ale myslím, že společnost jedné starší koňské dámy a obětavá péče jedné rodiny, kde občas sveze malého synka, mu bude víc vhod. Bude bydlet nedaleko od nás a bude tak stále pod mým dozorem. No a s tím tak trochu souvisí další novinka, mnozí z Vás ví, že pokud slíbím, že nějaký kůň, který od nás odejde, zůstane pod mým dozorem, tak to vážně dodržím a udělám maximum, aby se měl dobře. Stejně tak jsem to před časem slíbila Saidy, kobyle, která se z průšvihu u nás dostala, spokojeně tu s námi žila a pak se bohužel musela vrátit k původní majitelce. Ten příběh je dlouhý a složitý, ale já jsem tušila, že u té majitelky se nebude mít dobře, věděla jsem, že jí možná i půjde o život a také se to tak stalo. Ale jak jsem slíbila, tak jsem dodržela a po dlouhém dlouhém snažení se mi s pomocí dalších dobrých lidí povedlo přes úřady Saidy pomoct, oficiálně ji majitelce odebraly a byla v náhradní péči. To trvalo hrozně dlouho, protože bohužel tyto věci, které musí řešit úřady, jsou vždy na dlouho a navíc majitelka neustále vše zdržovala, aniž by se ale jakkoli zajímala o osud Saidy, ani jeden telefonát nebo návštěva za ní ... Mezitím se Saidynka ale zase ze všeho naprosto zázračně dostala, je z ní zase krásná ušatá dáma, které byste ani náhodou nehádali dvacet jedna let ... A to hlavní, konečně to došlo ke kýženému výsledku - tedy že propadla jako majetek státu a stát nám ji odprodal. A tak už je Saidy oficiálně naše, jen ještě dostane ve svém současném ustájení jednu dávku očkování a udělají se testy krve AIE na převoz a pojede DOMŮ !!!! Sem k nám, do Konírny. A už nikdy se jí nestane, že by zase musela strádat a trpět. Tohle je jedna z mála věcí, na kterou jsem ve svém dosavadním životě hrdá a která se mi s pomocí dalších lidí, povedla. 

 

Další novinkou je, že jsem se rozhodla se zase trochu přivzdělat a to v oboru fyzioterapie, resp. v použití magnetoterapie, budu se snažit koním a to nejen našim, pomáhat s pomocí Bemer terapie, která podporuje mikrocirkulaci cév a napomáhá tak celkovému zdraví ať už nějaký problém je nebo není. Tak uvidím, jak mi to půjde a jak moc to bude pomáhat. 

 

Čekají nás další Velikonoce bez Vás a to nás moc mrzí, pobyty udělat nemůžeme a je tu smutno. Musíme si všichni držet palce, aby vyšlo léto a věřte, že mám pro Vás připraveno spoustu věcí, chtěla bych udělat v programu nějaké změny a novinky, ať se máte na co těšit ;-).

 

Taky chystám online přednášku, tak pokud by se Vám líbilo se setkat online a popovídat o ježdění, nebo o práci ze země, o péči - nebráním se jakýmkoli tématům a pokračování, tak sledujte fb Konírny, kde se dozvíte kdy se bude konat a zájemci pak dostanou ode mě pozvání. 

 

Mějte se co nejlépe, buďte hlavně zdraví a budeme se na Vás moc těšit ;-)

Níže foto Saidy

Leden 2021

Leden probíhá v duchu restrikcí bohužel ... ale, pozitivní je, že jsme se po pár letech dočkali sněhu, i když je to s teplotami jako na houpačce, tady u nás na Sibiři je pořád spíš chladněji a sníh se drží. I přesto, že do něj už párkrát napršelo. Důležité je to pro tu naší zemi, že je hodně srážek a připraví se tak na jaro, bude snad dostatek vody pro růst veškeré zeleně. Nám i koním bylo v tom bílu lépe a pozitivněji, než v blátu, to mi věřte. Koně sníh mají rádi. Jezdit se ale moc dobře nedalo a nedá, sníh je hodně mokrý, boří se, zem pod ním nebyla nijak zásadně promrzlá, není se od čeho odrážet. Tak nemáte čeho litovat při všech těch zákazech. 

Nový rok nám přinesl dva nové koníčky. Kobylku Deli, 13tiletou plňasku, kterou si pořídila Niky, která mohli byste namítat má už přeci Peonka, no ale všichni víme, že Peonek je spíš mamky Šárky. S Delinkou to bude trošku složitější, dlouho se na ní nejezdilo ani se s ní nijak moc nepracovalo a hlavně nebyla zvyklá ani na koňský kolektiv a tak to pro Nikču je trochu výzva. Deli je ale mezi koňmi šťastná a zatím si s Niky moc rozumí. Druhý k nám přišel Tory, šestiletý painthorse, myslím, že mě našel, jako někteří jiní naši koně, abych ho "zachránila" ... jeho příchod k nám by byl na vysvětlování složitý, je to zase jednou ta moje záchranářská mysl, ne že by Tory byl nějak týraný, to vůbec ne, ale pomoc potřeboval nejen on, ale i jeho dosavadní panička. Tím, že jsem si ho vzala, jsem doufám, pomohla jim oběma. Tory je strašně milé stvoření, které si hned zamilujete, je to nesmírně hodný kluk, který má ale bohužel bolavé nožky (podotrochlozu a jednu nohu po zranění šlachy) a také budeme muset vyléčit sarkoid na zadní noze. Až se s těmi problémy popereme, buď tu zůstane, pokud mu nožičky dovolí aspoň lehkou rekreační práci, nebo mu najdeme vhodný nový domov. To ukáže čas.

No, tak nám ten nový rok pěkně začal. Doufám, že brzy s jarem skončí i ta omezení kolem covidu a už bude jen a jen dobře. Moc se na Vás všechny těšíme. 

Abych nezapomněla, termíny na léto se rychle plní, některé turnusy už jsou zaplněné, takže kdo váhá, pospěšte si s rezervací, my věříme, že léto opět proběhne bez omezení a už se na něj těšíme. 

 

 

 

Vánoce 2020 a program po Novém roce

Především musím všem moc poděkovat. Naši výzvu jste přijali, i když spousta z Vás mě "naštvala", protože jste zase nosili dobroty a dárečky pro mě ... :-) ... ale, opravdu ze srdce děkujeme, vybralo se poměrně hodně peněz, musím říct, že rozhodně na víc, než na jeden závoz granulí například. Je to v obálce a bude použito opravdu jen a jen pro koně ... leden a únor bývají takové kritické měsíce, ještě k tomu, když nám covid zase přináší zákazy ... takže opravdu jste pomohli. No a někteří - některé z Vás mě dojaly k slzám, svými vzkazy a přáníčky přiloženými k dárečkům nebo poslanými zprávou .... jako vždy říkám, to je to nejvíc, víc než jakýkoli finanční obnos ... 

 

Letošní Vánoce jsme si prožili s koňmi sami, tak to vánoční nadílení bylo takové komorní, na druhou stranu, bereme to tak, že si letos nakonec opravdu odpočineme, nejen my, ale oni, neustále se kolem nich někdo motá, tak letos to opravdu budou mít odpočinkové jak fyzicky, tak psychicky. Ale nebojte se, o nic nepřišli, nadělili jsme jim dobroty přímo na Štědrý den, a celé svátky dostávají ode mě neustále nějaké dobrůtky a pamlsky ... ;-)

Bohužel máme zase 5. stupeň, vše zakázané .... jinak bychom od 2.1. 2021 zase začali jezdit. Nicméně, musíme zůstat ve spojení na telefonech, podle toho, jak se bude situace vyvíjet, ono také tedy není vůbec příznivé počasí, nejdříve nám už tradičně vánočně napršelo a to dost, a teď to parádně zmrzlo a asi ještě zmrzne ... co Vám budu povídat, momentálně je jízdárna nepoužitelná ... uvidíme tedy, dle všech okolností, napíši všem pravidelným jezdcům, nemusíte se bát. 

 

Adventní čas a Vánoce 2020
Naši milí jezdci, nebo spíš jezdkyně, rodiče, majitelé koní, přátele, příznivci...blíží se nám ten Vánoční čas, blíží se tím naše Vánoční setkání (které samozřejmě teprve uvidíme, zda proběhne), čas, kdy rádi nosíte nějaké dárečky, ať už koním, ale často i mně a já si toho velmi vážím a chápu, že mi právě děvčata chtějí udělat radost. Mám na Vás letos ale velkou prosbu...chtěla bych Vám říct, ze mi udělá vždy největší radost, když můžu našim koním dopřát vše, co potřebují, to je pro mě to největší štěstí a radost. A pochopitelně to se vždy spojuje s finančními výdaji. Jak víte, probíhá rekonstrukce stodoly, museli jsme koním v horním výběhu upravit povrch (což se muže zdát jako prkotina, ale kupříkladu jen to stálo 26tis), koně neustále potřebuji nějaké krmné doplňky (zase například, závoz granulí na dva měsíce vyjde na 10tis), veterinární péči (kupříkladu pouze diagnostika kulhání u Feldy vyšla na 7tis)...však víte...a tak by mi udělalo větší radost než pozornosti v podobě čokolád (i když ji miluju ???? to víte...), lahví vína (stejně prakticky nepiju), nebo nějakých drobností (které ale často vyjdou docela draho), kdybyste hodili par drobných do kasičky a je úplně jedno zda to bude 10,-, 100,- nebo 200,- Kč....já ji tam někam dám a bude k dispozici. Každý příspěvek se bude hodit na bylinky, homeopatika, vitamíny, krmení, nebo třeba na různé vybaveni k ježdění (například sedlo je záležitost většinou 5-15 tis)....zkrátka na to, co je aktuálně třeba. Nechtěla bych ale v žádném případě, aby to bylo pochopeno jako povinnost, ba naopak. Věřím, ze chápete jak to myslím... Nejde totiž vypsat seznam toho, co byste popřípadě mohli nakoupit vy, je toho tolik a nikdy moc nevím, co bude nejvíc potřeba...
 
Letos Vás chodí jezdit hodně moc když to jde, jsem za to moc ráda, budu se snažit Vás nezklamat a zvládat to, nejlepší by bylo, kdybyste mohli všichni chodit i několikrát týdně, to by koníčkům vydělalo na vše, co potřebují bez našich "dotací", ale to už bych se  musela naklonovat a koně rozmnožit :-D to už prostě nezvládneme ... přeji si, abychom už nemuseli být omezováni a virus šel k čertu...a doufám, ze se budeme moci setkat na Vánoce tak, jako každý rok ❤️. To si ještě řekneme a napíšeme tady i na fb. 
 
Pravděpodobně budeme jezdit až do neděle 20.12., tedy pokud to půjde a v jakém počtu to půjde a podle počasí. 28.12. - 3.1. pokud bude příznivé počasí a terén taktéž, vyvěsím zde a na fb možnost se přihlásit. 
 
Přeji Vám všem klidný a příjemný adventní čas a děkuji Vám, že s námi jste ..
Ohlédnutí za létem 2020

Letošní letní pobyty se zprvu zdály být ohrožené kvůli koronaviru. Nakonec vše ale dobře dopadlo a léto proběhlo úplně bez problémů, nikdo se nám nenakazil a ani nepřivezl nákazu s sebou, takže jsme naprosto krásně propluli celými dvěma měsíci. Počasí letos přálo, léto jak má být, s přeháňkami a bouřkami, několika málo dny, kdy pršelo hodně, ale dalo se přežít, několika tropickými dny, ale převážně tak akorát na ježdění. Všechny turnusy proběhly bez vážnějšího úrazu, pár pádů jsme měli, ale i ty ošklivě vypadající dopadly dobře, pouze s odřeninami nebo naražením. Zažili jsme legraci, někdy trochu nervy, pár dobrodružných chvil, ale i pohodu a musím říct, že sounáležitost některých turnusů mě mile překvapila, chuť k práci občas někomu chybí, ale i tahle stránka věci mi letos přišla docela zvládnutá. Všechny jste se moc snažily a některé z Vás během týdne udělaly na sobě velký kus práce a došly k pokroku, který mě až překvapil. 

Jako vždy musím poděkovat nejprve našim koním, kteří to vše zvládli a myslím, že jim patří opravdu velký dík za jejich trpělivost a snahu nám ve všem vyhovět, svým pomocníkům, nejpředněji Nikče Mokrycki, která to se mnou opravdu táhla téměř nonstop, Vendy Kavkové, která i když má doma malého Tobíka, docházela také skoro denně trénovat nebo odjet vyjížďku a pomoct ráno s místováním výběhů, Verče Slunéčkové, která také celé léto dělila mezi placenou brigádu a pomoc tady v Konírně a bohužel přišla kvůli zdravotním potížím o "svůj" turnus, přesto potom zase nastoupila na pomoc... Šárce Mokrycki, která odjezdila hodně vyjížděk a pomáhala nám s plavením, nebo dopravou krmení apod, nesmím zapomenout ani na holky obě Petráňkovy, Verču a Kačenku, které jak mohly, tak také přišly a v neposlední řadě na Kájinu z Teplic, která tu s námi zůstala jeden týden navíc, aby pomohla. Letos musím poděkovat i našemu Matějovi, který se významně podílel na pomocných pracích v kuchyni a zásobování, či úklidových pracích... 

Všem účastnicím chci poděkovat a především jejich rodičům, že do nás vkládají i opakovaně svoji důvěru. I přesto, že jsme se letos pustili do rekonstrukce stodoly a tudíž tu někdy byly ztížené podmínky, hluk a nepořádek, nikdo se nad tím nepodivoval ani to nijak nekritizoval. 

A ještě nemohu jinak a na závěr jedno velké DĚKUJI mému milému muži Martinovi, který jako vždy vládl v kuchyni a přitom strávil neskutečně mnoho hodin právě na střeše stodoly a k tomu ještě dojížděl dělat do lesa, nebo nám pomáhal svážet a skládat balíky na stoh, navalovat je koním, sekat jim k večeři trávu ... zkrátka letos toho na něj bylo naloženo opravdu hodně a on to všechno zvládal. Vím, že vše co se týká koní, dělá opravdu kvůli mně a potažmo kvůli Vám, kteří za našimi koňmi jezdíte a proto mu patří ten největší DÍK ... 

 

A tak, létu zdar a těšíme se už teď na to příští, že se s některými z Vás zase setkáme !

 

 

Současná situace a její dopad na chod Oldřichovské konírny

Moc zdravíme všechny naše příznivce,

v souladu s vládním opatřením zákazu volného pohybu osob v ČR od 16.3.2020 jsme museli pro veřejnost Konírnu uzavřít. V zájmu zdraví nás všech. Za svými koňmi nyní smí pouze jejich majitelé po předchozí telefonické dohodě.

No, i nám je nejenže smutno, ale úzko při pohledu do budoucna, do nejistoty, jak to bude všechno dál ... Koně dál žerou, dál se o ně musíme denně starat, včetně veterinární a kovářské péče ... jaké jsou v současné době náklady si vy všichni dovedete představit a kdo ne, tak Vám řeknu, opravdu jsou nemalé ... a koně nemůžeme zamknout do garáže a říct si, no, tak teď máme zavřeno, údržba počká ... snažím se je i pravidelně opohybovat a udržovat v kondici.

Pevně doufám a věřím, že restrikce brzy povolí, koronavirová nákaza zeslábne a budu Vás moct zase "mučit" na jízdárně a budeme se na Vás těšit na pobyty. Jakmile bude povolen volný pohyb osob, tak se na Vás budeme těšit. Pevně doufám a věřím, že i v létě proběhnou pobyty a pokud by Vám ubrali z prázdnin, a bude povoleno se shlukovat alespoň do těch 30 osob, tak bychom Vás brali třeba dříve, dokud Vám neotevřou školy, samozřejmě vše záleží na omezeních a na tom, jak se situace bude vyvíjet. Věřte spolu s námi, že to všechno zvládneme, protože pro nás jsou Vaše letní pobyty stěžejním příjmem pro udržení chodu Konírny.

Máme Vás rádi a těšíme se na Vás, koně si odpočinou a tím pádem se na Vás budou jistě těšit taky ;-)

A abyste se mohli těšit ještě více, tak se podívejte do záložky Naše koně, čeká tam na Vás jedno překvapení ;-)

 

Březen v Konírně

Tak jaro už klepe na dveře, ale opravdu jen klepe, zatím tu máme takové ošklivé záchvěvy zimy, jak se tak letos snažila a moc jí to nešlo, tak aspoň fouká, prší, nasněží a roztaje .... no zkrátka voda je potřeba, musíme být rádi, ale bohužel nám to moc neulehčuje s terénem a jízdárna je každý den jiná, někdy už to vypadá, že můžeme počítat s pravidelnou prácí a pak zase přijde nějaké překvápko a ouha ... Nicméně, snažíme se trénovat co to dá, takže už se na ježdění hlaste tak, jak jste zvyklí, občas se může stát, že nám to počasí překazí, ale s tím se počítá koneckonců vždy ... Zimu koně přečkali v pohodě, však právě skoro žádná nebyla, myslím, že víc by se jim i nám líbily mrazy a trocha toho sněhu.... takhle se akorát blátíme.

Byla tu děvčata na jarní prázdniny, takže jsme společně koníčky hezky rozpohybovaly, holky pracovaly pilně i ze země se všemi, s malým Areskem i velkým Rebíkem, v sedle s ostatními ... a taky po zimě uklidily stodolu a pořádně umyly a namazaly všechny "cajky". Bylo to fajn a já jim za tyhle věci ještě dodatečně děkuju ... jmenovitě naší Andule, Adri a Niky. No a už se blíží Velikonoce a květnové víkendy, tak se hlaste, kdo chcete jet, ať je ještě místo ;-).

Změny tu žádné nemáme, takže se na Vás ve stálém složení zase těšíme.

E.

Vánoční setkání a nadílka koním

Opět všem moc děkujeme, že jste si i přes už tradiční upršené vánoční počasí a vánoční shon udělali chvíli času a přišli, někteří přijeli i z veliké dálky, zastavili se s námi na pár slov a přinesli a nadělili jste nejen koním dobroty, moc si Vás vážíme a jsme tady příští rok zase pro Vás .... Asi se budu opakovat, ale už mnohokrát mě přepadl pocit bezmoci, zmaru a uvažování nad tím, zda pokračovat ... každý, kdo podniká, ať už v čemkoli, si tím jistě prošel. U nás vše ovlivňuje příliš mnoho faktorů, mnoho takových, co se navíc nedají ovlivnit, jako třeba počasí, vývin stavů vody a tím sklizně sena, což ovlivní ceny sena, zdraví koní, nenadálé úrazy, zkrátka je toho hodně a také pocity "profesního" selhání, nedostatku víry v sebe sama, jak pracuji s lidmi, jak s koňmi, vůči koním někdy velké výčitky svědomí ... Ale pak přijdou takové dny, jako třeba naše vánoční setkání, nebo dnes nečekaná lavina přihlášek na letní pobyty, kdy na konci tohoto roku už máme několik turnusů skoro zaplněných na léto 2020 ... pak dny, kdy fotím na jízdárně krásné pokroky, které jsou vidět nejen na jezdcích, ale i na koních, nebo vyjížďky do McDrive a podobné "úlety", naplněné Hubertské jízdy a setkání, naše koně na pastvině, spokojeně se prohánějící a s chutí k pohybu po chiropraktickém ošetření, po správném nakování nebo přestrouhání a vím, že pokračovat chci, dokud budu moct, že mě to baví a naplňuje a že tyhle dny za to prostě stojí !

Přeji všem do nového roku hodně takových dnů, kdy máte tenhle hřejivý pocit a je Vám prostě dobře na duši, u srdce a máte chuť dál kráčet ke svému cíli, chcete tu cestu prožívat i se všemi úskalími, protože to prostě za to stojí !

"Malý Hubert" v Konírně

Naše každoroční Hubertské setkání pro jezdce, které si ještě přeci jen nedovolím pustit na klasického velkého Huberta letos proběhlo na Dušičky...počasí bohužel bylo opravdu ryze dušičkové, ale přesto všichni vydrželi, jak jezdkyně, tak diváci. Za to jim všem moc děkujeme... Holky letos aniž by věděly dopředu, odjely v podstatě takovou menší upravenou drezurní úlohu, kterou jsem jim četla a skutečně předem vůbec nemohly vědět, co je potká. Byly perfektní a že jim to tak hezky šlo, závěrem nechytaly liščí ocas, ale zahrály si tzv. židličkovanou na koních. Drezurní výkon jim byl ohodnocen a vítězem jak v drezuře, tak v židličkované se stala Lenča z Oldřichova.

Za rok se zase těšíme, chtěla jsem říct, že doufám, že se zase všichni sejdeme, ale myslím si, že některá děvčata už pojedou Huberta velkého, nicméně i přesto se snad v tento den sejdeme zase ve stejné sestavě, akorát nám některé z Vás třeba už jen budou pomáhat s organizací ;-)

 

Stránka 3 z 5 - 43 položek celkem