Zima 2023

V současné době probíhá klasická zimní pauza ... jezdíme pouze občas, když to dovolí povětrnostní a terénní podmínky, trénovat na jízdárně se moc nedá, snažíme se koně udržet v lehké kondici vyjížďkami do terénu a občasnou prací ze země. Připravujeme také se staršími děvčaty koně na sezónu, máme nového poníka Montyho, takže s ním pracujeme ze země a na jeho obsednutí. 

Na pravidelné lekce a pony školu se budeme zase těšit jakmile nastane jaro. Uvidíme, kdy to bude, loni jsme pomalu začínali již koncem února. Ještě tedy vydržte, ale blíží se to rychle.

Letošní zimu jsme udělali velká rozhodnutí a poslali jsme do světa dva naše koně, kteří nám ale byli velmi blízcí. Feldu a Knigta ... nebylo to lehké, nicméně oba dva našli nový domov, který bude více odpovídat jejich využití, Feloušek bydlí blízko u Českých Budějovic a má to tam opravdu krásné, nikdo po něm nebude chtít jízdárenskou práci, sem tam si vyrazí do terénu a povozí děti a k tomu má bezva stejně starého parťáka, stejného pohodáře jako je on. Knigtík odjel k Pardubicím, kde ho čeká hipoterapeutický výcvik a možná se časem naučí i zapřahat. Každopádně se o něj bude starat tým lidí, kteří koním rozumí. A to bylo pro nás podstatné. 

Na druhou stranu nám přibyl již zmiňovaný nový poník Monty, je to téměř pětiletý mladík, tak uvidíme, jak se nám povede ho připravit. A asi nám tu brzy přibyde ještě menší plnokrevný valášek Eda, kterého si budeme brát na zkoušku. Pak se uvidí, jestli si ho tu necháme. 

Letní turnusy jsou vypsány a už se těšíme na pobyty, které začnou již v dubnu Velikonocemi, pak v květnu prodloužené víkendy a to už potom budou za chvíli letní prázdniny.

Tak zatím přejeme všem dobrý start letošního roku a příjemnou zimu ;-) 

Pro potěchu oka se podívejte na nádherné zimní fotky, za které děkujeme naší Nikče ;-)

 

https://nikol2005.rajce.idnes.cz/2022_-_Oldrichov_-_Zimni_pastva/?