Jezdecký klub

Jezdecký klub Oldřichovská konírna z.s.

Oldřichov 6, 391 43  Mladá Vožice

IČ: 227 09894

 

Náš jezdecký klub je zaregistrovaný pod Českou jezdeckou federací a předsedou klubu je Eva Podrabská, jež je instruktorem jezdectví pro turistické jízdárny.

Po opakovaných návštěvách a zkušebních lekcích u nás a domluvě nabízíme stát se členem našeho jezdeckého klubu, který je od ledna 2016 registrován pod Českou jezdeckou federací (ČJF). To potom zahrnuje pravidelnou docházku k nám do statku, kdy se spolu podle věku a chuti začneme učit se o koně starat, pracovat s ním, čistit ho, sedlat a jezdit a hlavně se také starat o jeho zázemí. Povídat si o tom, co a proč kůň potřebuje, jak vlastně žije, co je pro něj důležité a jak se k němu máme chovat. Co se týče jízdy na koni, v našem jezdeckém klubu se naučíte základy, pokud máte ambice na sportovním poli, musíte se obrátit jinam. Cíl naší výuky je "jezdec", což pro mě znamená člověka, který je schopen se o koně postarat před i po ježdění, je schopen ho přiměřeně nakrmit, sám obstarat. Pozná, když kůň jeví známky nepohody, kulhá či trpí jiným diskomfortem a je schopen na to reagovat. Co se týče ježdění, uvede koně ve všech chodech jak na jízdárně, tak v terénu, je schopen koně odjezdit sám a to tak, že ho vede k správnému pohybu a nesení nejen sebe, ale i jezdce, umí ho tedy správně uvolnit, či aspoň ví, jak by to měl dělat a proč to tak má dělat. Nejsem kompetentní k tomu, abych vyučovala více, než základy ježdění, toto však za základ považuji. Společně s našimi koňmi se učíme a zaměřujeme hlavně na to, jak si být vzájemně kamarády a jak si společně užívat život. My se snažíme naučit něco je, aby pro ně práce pro nás, kterou po nich chceme, byla snadnější a neubližovala jim, zatímco oni zase učí nás, jak se k nim chovat, aby nás chápali. U nás v klubu klademe důraz na ohleduplnost, lásku a úctu ke zvířatům, nepřetěžujeme je, snažíme se vždy brát ohledy na individuální možnosti každého koně. I mezi sebou se chováme korektně, přátelsky a s otevřeným srdcem. Ostatní zvířátka neopomíjíme a v případě vašeho zájmu se o ně také se mnou můžete postarat a dozvědět se o nich spoustu zajímavých věcí. K členství v klubu patří také pomoc s mladšími nebo "služebně" mladšími, kteří přijdou na lekce výuky, vodění dětí, pomoc jako vodiči k dítěti na vyjížďku, doprovod na vyjížďkách apod.

Věk pro členství v klubu je min. 10 let a hlavně na individuální dohodě s rodiči a mém uvážení. Další podmínky - tedy placení členských příspěvků, docházka atd. bude již na naší osobní dohodě.  

Bezpečnostní vybavení - klub vlastní několik helem a bezpečnostních vest, na první začátky tudíž můžeme půjčovat. Helma je u nás povinná pro všechny věkové kategorie, vesta pro všechny nezletilé do 18. let. Pouze po písemné žádosti od rodičů jsem ochotna slevit od vesty a to od dovršení 16. roku.  Samozřejmě je dobré mít vhodné kalhoty, boty kotníkové pevnější, nebo chapsy či přímo jezdecké boty, triko s dlouhým rukávem. Avšak tyto ostatní věci nejsou povinností, jsou však po nějaké době velmi praktické a usnadňují ježdění na koni. 

 

Současné složení klubu k 1.1.2019:

Eva Podrabská - předseda, instruktor, vedoucí klubu

Martin Podrabský - technické zabezpečení, organizační činnost

Tereza Humešová se svým valachem Woltonem

Nikola Mokrycki se svojí kobylkou Shakirou

Šárka Mokrycki

Karolína Neufusová

Lenka Kášková

Vendula Heřmánková

Nela Heřmánková

Verča Petráňková

Kačka Petráňková

Verča Slunéčková

Tereza Dařílková

Vendula Kavková se svojí kobylkou Annie