Pobyty u koní

AKTUÁLNĚ - na léto VOLNÁ MÍSTA JIŽ POUZE V 1. A 9. TURNUSU, NA VŠECHNY TURNUSY JE MOŽNÉ PŘIJMOUT NÁHRADNÍKY -pokud o pobyt u nás stojíte, neváhejte se přihlásit jako náhradník, občas se skutečně stane, že se někdo odhlásí, zvlášť ještě teď brzy v zimě.

Naše pobyty pro děti jsou již "zajeté", formou týdenních či 14tidenních táborů, či víkendových pobytů.  Děti se mnou při pobytu pečují o všechna zvířata na statku a jejich zázemí, samozřejmě prioritou jsou koně, učíme se o ně starat, starat se o jejich zázemí, přistupovat k nim, čistit je, vodit a manipulovat s nimi tak, aby tomu rozuměli, čemuž se obecně říká práce ze země a poté samozřejmě dochází na výuku jízdy na koni. Intenzita výuky je přizpůsobena věku a zájmu, při standardních povětrnostních podmínkách se u nás jezdí jednou nebo dvakrát denně,  vždy se střídá výuka základů jízdy na koni na jízdárně a poté se jezdí na vyjížďky do přírody (podle zdatnosti dětí). Menší děti na vyjížďky či plavení koní vodíme. V naší fotogalerii si můžete udělat obrázek dle množství fotek z jednotlivých pobytů. Dětí je na pobytu nejvíce 8-10, pro zajištění maximální bezpečnosti, ale také pro zachování našeho kréda rodinné atmosféry. Taktéž aby si užily koní dosyta. Koně děti prostřídají, nemají na pobyt přiřazeného jednoho koně. Samozřejmě jsou během léta rozřazeni do jednotlivých turnusů i věkově, tak, aby si rozuměly. Ubytování je přímo v chalupě, spí se na postelích, nebo matracích, jsou tu přikrývky i povlečení, koupelna s vanou a samostatným WC, ručníky popřípadě také k dispozici. Strava domácí, pitný režim zajištěný, stravujeme se v naší velké obytné kuchyni. Po dobu pobytu se o děti starám já a manžel a pomocnice členky klubu, děvčata, která umí veškerou práci s koňmi a připravují menším dětem zábavu. Naše pobyty jsou hodně o práci kolem zvířat, jelikož je učíme, co všechno starost o zvířata obnáší, musí počítat s tím, že denně budou držet v ruce lopatu, koště, kolečko ... samozřejmě úměrně věku a fyzickým schopnostem. Pro menší děti děvčata připravují různé jiné aktivity, hry, procházky. Co se týče vybavení, máme zde na půjčení helmy a bezpečnostní vesty, samozřejmě je lepší, pokud již dítě veze z domova svoje či vypůjčené, ale vyzkoušené, nicméně možnost vypůjčení zde je. Dobré je mít pevné kotníčkové boty, trika s dlouhým rukávem, legíny, podkolenky, gumičky na stažení vlasů do culíku. A teplé oblečení i v létě, někdy se počasí zkazí a my jsme tu na České Sibiři, bývá tu obecně chladněji. Při přihlášení dítěte k nám na pobyt veškeré informace dostanete v příloze emailu. S dotazy mě můžete kdykoli kontaktovat. 

Na letní prázdniny najdete odkaz vždy po Novém roce, v prvním či druhém týdnu v lednu, vypsané jednotlivé turnusy. 

Na ostatní prodloužené víkendy nebo kratší prázdniny vypisujeme taktéž pobyty, nicméně domluvit se dá kdykoli během roku i víkend individuálně. V případě zájmu stačí napsat email nebo zavolat. 

Ještě bych chtěla upozornit, že letní - prázdninové pobyty jsou výhradně pro děti - děvčata, nepřijímáme na ně jednoho z rodičů či rodiče současně. Věkově omezené nejsou, mohou k nám klidně i starší patnácti let, pokud se společně domluví, dají dohromady partu, nebo jim nevadí přítomnost pár mladších děvčat... 

Bezpečnostní vybavení - na jízdu na koni je nutné mít na sobě bezpečnostní jezdeckou helmu a to pro všechny věkové kategorie, pro nezletilé do 18. let pak je nutná i bezpečnostní vesta. Máme v klubu několik helem i vest na půjčování, ale je vždy lepší si sehnat svoje (stačí z druhé ruky..), pokud bude vaše dítě potřebovat půjčit, hlaste prosím předem. Je možné udělit výjimku nenosit bezp. vestu -po dovršení 16.roku věku a po písemné žádosti od rodičů. 

 
  • Řadit dle:
  • 12 položek celkem

Stránka 1/1