Zima v Konírně

Tak se Vám hlásíme ze zimní Konírny. Jaké jste měli Vánoce ? U nás proběhlo každoroční vánoční setkání a krmení koní 23.12. 2021, bylo to jako vždy moc fajn naladění na svátky. Vánoce byly na blátě a jezdit se moc nedalo. Koním pokračovalo volno, které tentokrát dostali už vlastně skoro celý prosinec, ze začátku kvůli našemu covidu a potom kvůli počasí a terénu...jízdárna se letos stala nesjízdnou hodně brzy. Koně si to volno ale myslím hodně zaslouží a taky si ho řádně užívali, obzvlášť když přimrzlo a mohli jsme je pustit na pastvinu. Na našem fb jsem přidávala videa z jejich skotačení. 

Ještě před Vánocemi jsme se zase maličko rozšířili o poničku s hříbátkem, je to Bianca a bude to krásná dámička pro nejmenší. Její malý kluk se zatím pracovně jmenuje Barnabáš a ještě nejsme rozhodnuti, jestli po odstavu od mámy bude hledat nový domov nebo si ho necháme. To se ještě uvidí. Jsou maličko bojácní, nedůvěřiví, ale věřím, že se to vše změní, hlavně v momentě, kdy tu budete častěji a oni pochopí, že s náma taky může být i legrace a pohoda.

Nenechali jsme si ujít novoroční vyjížďku a dokonce hned 2.1. 2022 se dalo jezdit i na jízdárně, tak jsme toho hned využili. Minulý víkend jsme zase trénovali nastupování do vozíku a v neděli jsme chtěli odjet na trénink s Pavlem Vaňkem na halu v Litohošti. Nakonec jsme bohužel jeli jen já s Armenkem, protože Knihgtík, který měl jet s Verčou, nám spadl v přepravníku a potom už jsme ho tam nedostali ... no, i takové věci se stávají, ale důležité je, že se mu nic nestalo. Příště to zvládne. Já s Arem jsme si trénink náležitě užili a musím ho pochválit, protože nastoupil, jel, seznámil se s novým prostředím a pracoval, nastoupil a odjel zase domů jako profík. A moc mě potěšil, i Pavel byl překvapen a potěšen jak moc hezky spolupracoval a snažil se vyhovět všem našim přáním. To jsem zase měla všude kolem hlavy duhy a jednorožce....

Udělali jsme také vylepšení povrchu v dolním výběhu, částečnou rekonstrukci dolního přístřešku, ještě nás tam čeká podlaha a v předjaří budeme muset vyměnit všechny sloupky a tyčky a ohradníky v celé pastvině. No nenudíme se.

Napadlo nám trošičku sněhu a má sněžit v následujících dnech, docela bych si to přála, protože jízdárna by zapadala a dalo by se aspoň trochu trénovat. Už nám to začíná chybět a koně by to už moc potřebovali, začínají se nám poněkud nudit :-). No a hlavně už se mi po Vás stýská, už by to chtělo ten pravidelný rytmus a řád...

Nicméně, na jaro si ještě počkáme. Jakmile se to ustálí a půjde pravidelně trénovat, budu se tady na Vás s koňma moc těšit :-)