Leden 2021

Leden probíhá v duchu restrikcí bohužel ... ale, pozitivní je, že jsme se po pár letech dočkali sněhu, i když je to s teplotami jako na houpačce, tady u nás na Sibiři je pořád spíš chladněji a sníh se drží. I přesto, že do něj už párkrát napršelo. Důležité je to pro tu naší zemi, že je hodně srážek a připraví se tak na jaro, bude snad dostatek vody pro růst veškeré zeleně. Nám i koním bylo v tom bílu lépe a pozitivněji, než v blátu, to mi věřte. Koně sníh mají rádi. Jezdit se ale moc dobře nedalo a nedá, sníh je hodně mokrý, boří se, zem pod ním nebyla nijak zásadně promrzlá, není se od čeho odrážet. Tak nemáte čeho litovat při všech těch zákazech. 

Nový rok nám přinesl dva nové koníčky. Kobylku Deli, 13tiletou plňasku, kterou si pořídila Niky, která mohli byste namítat má už přeci Peonka, no ale všichni víme, že Peonek je spíš mamky Šárky. S Delinkou to bude trošku složitější, dlouho se na ní nejezdilo ani se s ní nijak moc nepracovalo a hlavně nebyla zvyklá ani na koňský kolektiv a tak to pro Nikču je trochu výzva. Deli je ale mezi koňmi šťastná a zatím si s Niky moc rozumí. Druhý k nám přišel Tory, šestiletý painthorse, myslím, že mě našel, jako někteří jiní naši koně, abych ho "zachránila" ... jeho příchod k nám by byl na vysvětlování složitý, je to zase jednou ta moje záchranářská mysl, ne že by Tory byl nějak týraný, to vůbec ne, ale pomoc potřeboval nejen on, ale i jeho dosavadní panička. Tím, že jsem si ho vzala, jsem doufám, pomohla jim oběma. Tory je strašně milé stvoření, které si hned zamilujete, je to nesmírně hodný kluk, který má ale bohužel bolavé nožky (podotrochlozu a jednu nohu po zranění šlachy) a také budeme muset vyléčit sarkoid na zadní noze. Až se s těmi problémy popereme, buď tu zůstane, pokud mu nožičky dovolí aspoň lehkou rekreační práci, nebo mu najdeme vhodný nový domov. To ukáže čas.

No, tak nám ten nový rok pěkně začal. Doufám, že brzy s jarem skončí i ta omezení kolem covidu a už bude jen a jen dobře. Moc se na Vás všechny těšíme. 

Abych nezapomněla, termíny na léto se rychle plní, některé turnusy už jsou zaplněné, takže kdo váhá, pospěšte si s rezervací, my věříme, že léto opět proběhne bez omezení a už se na něj těšíme.