Jaro 2021 v Konírně

Tak tu máme jaro a stejně jako loni, lockdown ... Nu, já stále stejně krmím, místuju, nastýlám, jezdím co se dá ... Majitelky a holky, co mají koně u nás pronajaté, všechny pilně trénují a jezdí. Koníčky udržujeme v kondici. Konečně mohli shodit deky a sluníčka si sice užívají, ale zároveň je jim teď až horko, ještě nestihli shodit zimní srst no a vesele línají, chlupy jsou všude !!! :-) 

Novinky tu opět máme, to bychom nebyli my ... Obě jsou pozitivní (já vím, teď je tohle slovo nechtěné :-) ), první, taková menší, zítra nám odjede Charlík, zařídila jsem mu zasloužený důchod, ne že by se u nás "sedřel", ale zaslouží si klid hlavně co se týče společnosti. Své místo ve stádě si sice umí udržet, ale myslím, že společnost jedné starší koňské dámy a obětavá péče jedné rodiny, kde občas sveze malého synka, mu bude víc vhod. Bude bydlet nedaleko od nás a bude tak stále pod mým dozorem. No a s tím tak trochu souvisí další novinka, mnozí z Vás ví, že pokud slíbím, že nějaký kůň, který od nás odejde, zůstane pod mým dozorem, tak to vážně dodržím a udělám maximum, aby se měl dobře. Stejně tak jsem to před časem slíbila Saidy, kobyle, která se z průšvihu u nás dostala, spokojeně tu s námi žila a pak se bohužel musela vrátit k původní majitelce. Ten příběh je dlouhý a složitý, ale já jsem tušila, že u té majitelky se nebude mít dobře, věděla jsem, že jí možná i půjde o život a také se to tak stalo. Ale jak jsem slíbila, tak jsem dodržela a po dlouhém dlouhém snažení se mi s pomocí dalších dobrých lidí povedlo přes úřady Saidy pomoct, oficiálně ji majitelce odebraly a byla v náhradní péči. To trvalo hrozně dlouho, protože bohužel tyto věci, které musí řešit úřady, jsou vždy na dlouho a navíc majitelka neustále vše zdržovala, aniž by se ale jakkoli zajímala o osud Saidy, ani jeden telefonát nebo návštěva za ní ... Mezitím se Saidynka ale zase ze všeho naprosto zázračně dostala, je z ní zase krásná ušatá dáma, které byste ani náhodou nehádali dvacet jedna let ... A to hlavní, konečně to došlo ke kýženému výsledku - tedy že propadla jako majetek státu a stát nám ji odprodal. A tak už je Saidy oficiálně naše, jen ještě dostane ve svém současném ustájení jednu dávku očkování a udělají se testy krve AIE na převoz a pojede DOMŮ !!!! Sem k nám, do Konírny. A už nikdy se jí nestane, že by zase musela strádat a trpět. Tohle je jedna z mála věcí, na kterou jsem ve svém dosavadním životě hrdá a která se mi s pomocí dalších lidí, povedla. 

 

Další novinkou je, že jsem se rozhodla se zase trochu přivzdělat a to v oboru fyzioterapie, resp. v použití magnetoterapie, budu se snažit koním a to nejen našim, pomáhat s pomocí Bemer terapie, která podporuje mikrocirkulaci cév a napomáhá tak celkovému zdraví ať už nějaký problém je nebo není. Tak uvidím, jak mi to půjde a jak moc to bude pomáhat. 

 

Čekají nás další Velikonoce bez Vás a to nás moc mrzí, pobyty udělat nemůžeme a je tu smutno. Musíme si všichni držet palce, aby vyšlo léto a věřte, že mám pro Vás připraveno spoustu věcí, chtěla bych udělat v programu nějaké změny a novinky, ať se máte na co těšit ;-).

 

Taky chystám online přednášku, tak pokud by se Vám líbilo se setkat online a popovídat o ježdění, nebo o práci ze země, o péči - nebráním se jakýmkoli tématům a pokračování, tak sledujte fb Konírny, kde se dozvíte kdy se bude konat a zájemci pak dostanou ode mě pozvání. 

 

Mějte se co nejlépe, buďte hlavně zdraví a budeme se na Vás moc těšit ;-)

Níže foto Saidy