Podzim 2021

Letošní podzim nás nenechal vůbec vydechnout. Je Vás pravidelných jezdců hodně, až bych někdy chtěla buď se naklonovat a koní jednou tolik přikoupit, nebo ráz naráz skončit, protože to přestává být v mých silách. Ale to nemění nic na tom, že z toho mám velkou radost, a to nejen z toho, že Vás tolik chodí pravidelně jezdit, ale to jakým způsobem se zlepšujete a posouváte, také z toho, že na mě stále máte náladu a nervy :-). Mým největším úspěchem jsou letošní již druhé složené zkoušky základního výcviku jezdce, první zahájila v květnu Nikča Mokrycki a teď na podzim ji dohonila i Verča Slunečková. Máme tady už i další adepty, se kterými se bavíme o tom, že to k ZZVJ budeme směřovat. Není to pochopitelně jenom můj úspěch, je to především odhodlanost a snaha holek samotných, jejich píle a vůle. Také nám velmi pomohl Pavel Vaněk, jezdec všestrannosti, instruktor a trenér, který nás od září poctívá pravidelnou návštěvou a trénuje mne, Verču a Nikču. Z této spolupráce mám velikou radost. Na složení zkoušek se také podílela Dáša Hrabalová z JK Čtyřkolák, která je tam nejen organizovala, ale holky provedla závěrečným skokovým tréninkem a mohly jsme k ZZVJ přistoupit pod její záštitou coby garanta. 

Máme tady taky nějakou změnu ve složení koní, odjel od nás Tory a jeho místo nahradil Henry. Jestli to bude úplně natrvalo ještě nevíme úplně na 100%, ale spíš ano. Proběhly úpravy horního výběhu, kde jsme udělali podlahu z Tosi plastů a také potáhli zpevněnou plochu výběhu pískem, což pro koně udělalo měkčí a příjemnější povrch. Přístřešek teď nemusíme stlát, nebo jen trošku, což je pro koně zdravější z hlediska alergenů a prachu ze slámy. Teď na jaro je plán jasný a to zase zlepšování výběhu dolního, kde se chystáme také ještě zlepšit zpevnění povrchu, potažení pískem a hlavně instalaci nového přístřešku a renovaci toho původního. Také nás čeká výměna ohradníků a kůlů po celé délce pastviny, ono už je to letos deset let, co koně přišli a na pastvině resp. jejím ohrazení je to přeci jen znát...

Již na léto jsme se stěhovali v rámci stodoly do její nové zrekonstruované části, kde nás také čeká ještě spousty úprav, zejména stavba boxů.

Povedlo se nám zavést vhodný management pro Armena a Sáru, kteří trpěli alergickým kašlem na takový, při kterém se teď tváří jako úplně zdraví koně. Uvidíme co teď v zimě, kdy už jsme je přestěhovali z pastviny, kde zůstávali do teď nonstop, ale právě zavedení opatření co se týče stlaní slámou a také podávání mokrého či alespoň pokropeného sena v případě celého balíku, by mělo zabránit projevům alergie. Také už koně nejsou jen ve dvou partách, ale právě tato opatření a také dietní opatření pro některé vedla k rozdělení dolního výběhu na více částí. Poníčci jsou tak na zimu spolu a Felda s Knightem trochu dietí ... 

Také pravidelně trénujeme s Petrou Čejkovou a Jitkou Šimouškovou na Working Equitation, každý měsíc od června se scházíme a snažíme posouvat dál a dál. I z této spolupráce mám velkou radost a doufám, že se mi jednou povede vyjet i na závody, neb mě to s Armenkem moc baví. 

Byly tu víkendy, podzimní prázdniny a ještě nás čeká Hubertská jízda a Hubertské setkání s drezurou, aby se mohli předvést úplně všichni. A pak už se kvapem přiblíží Vánoce a řeknu Vám, letos se na ně děsně těším a víte proč ? Protože o Vánocích máme s koňmi vždy volno a toho letos moc nebylo a ještě nebude ... kromě zmiňovaných akcí nás čeká pravidelné ježdění a také ještě chiropraktické, fyzioterapeutické a zubní ošetření koní.... No a takhle bych tady mohla psát donekonečna, protože každý den se toho děje tolik... ale buďme za to rádi, promrhaný život není pro nás ;-).

Děkuji za přečtení, pokud na to někdo měl nervy dočíst to až na konec ... chtěla jsem Vás tím jen pozdravit a dát vědět, že fungujeme a to až tak, že na psaní a udržování aktualit není moc času ;-)

Krásný den