Oldřichovská konírna
Dokument
Chcete se na šest minut přenést k nám?
NAŠE ZVÍŘATA

Výuka jízdy na koni

Výuka základů jízdy na koni - neboli lekce na jízdárně 

Nabízíme výuku jízdy na koni začátečníků (od úplně malých dětí od cca 6 let), tak lekce na jízdárně i pro pokročilejší. Výuka dětí probíhá zprvu na lonži (stejně tak dospělých začátečníků), jsme pro to, aby se děti souběžně se základy techniky ježdění učily i základní "dohodu" s koněm ze země, učily se ho přivést z výběhu, vyčistit, ustrojit k ježdění.  Tím více starší či dospělí, základem práce s koněm by měla být komunikace ze země, není to totiž tělocvičné nářadí, či jízdní kolo, je to živý tvor, se kterým se musíme nějak domluvit, tedy ruku v ruce s učením se techniky jízdy by se mělo učit chápat koně a chovat se tak, aby on pochopil nás. Co se týče jízdy na koni, učíme základ správného sedu, použití pomůcek, vedení koně, základní jízdárenskou práci a vedení koně venku v terénu, kavaletovou práci a nižší skoky. Nemáme sportovní koně a nejezdíme závody, kdo má ambice na sportovním poli, musí se obrátit jinam. Učíme skutečně základy ježdění a práci s koněm ze země, práci v terénu. Po dohodě a ve spolupráci se spolupracující instruktorkou nevylučuji přípravu na nejnižší hobby soutěž v drezúře či parkuru a ke složení ZZVJ (opět však nutná spolupráce instruktora na vyšší úrovni, který může přípravu k ZZVJ podepsat, absolvování soustředění jinde).

Věk nerozhoduje - dospělí se klidně mohou začít učit stejně jako děti, u dětí preferuji věk alespoň od 6-7 let. Pokud se rozhodnete pro výuku, je dobré ji nějak zásadně nepřerušovat, základní výcvik jezdce tak, aby byl schopný koně sám bezpečně ovládat ve všech chodech (krok, klus, cval) na jízdárně i v terénu včetně přípravy koně před jízdou a ošetření po jízdě, trvá cca 150 lekcí !!! Samozřejmě opravdu přibližně -  vše je to dle individuálních schopností a také věku, snahy, času, chutě se učit...

Ceny:
1 lekce pro pravidelného jezdce 50min                                              300,- Kč 
1 lekce nárazová 50min nebo na vyžádání individuální                      400,- Kč
permanentka: 
3000,- Kč na 11 lekcí 
(malé děti do 10 let délka lekce v sedle 30 - 40 min dle možností a schopností udržení pozornosti - zbývající čas využit k výuce přípravy koně k ježdění a jeho odstrojení po ježdění )

JEZDECKÝ KLUB
Kontakt

Eva Podrabská
Napište nám
+420 777 209 971
Jsme na facebooku
adresa:
Oldřichov 6
391 43 Mladá Vožice

Patříme k Toulavě
NahoruTisknout