Oldřichovská konírna
Dokument
Chcete se na šest minut přenést k nám?
NAŠE ZVÍŘATA
Aktuality / Odjezd Myšky...

Odjezd Myšky...

19.4.2017 od nás odjela Myška. Nevím zatím, zda to bude navždy, ale vzhledem ke všem okolnostem, bych byla ráda, kdyby se jí v novém domově líbilo a mohla si tam užívat zasloužený aktivní důchod. Myška v posledních měsících už těžce snášela chod Konírny. Přibylo tu nejen koní, u kterých ona vždy byla na jednom z posledních míst ve stádě, ale také se tu čím dál víc střídají lidé, v létě plno dětí a Myšce přibyly roky...to vše dohromady způsobilo, že začala být opravdu hodně protivná, začala kousat a dávat najevo, že už chce mít klid. Aspoň se to já domnívám a rozhodla jsem se jí ten zasloužený klid a odpočinek dopřát. Chci, aby byla psychicky v pohodě a přitom si užívala ještě hezké chvíle pod sedlem, s jednou lehčí paničkou, s jednou svojí rodinou a s klidným stádem. Snad se mi povedlo to najít u rodiny Beránkových z Olešnice u Havlíčkova Brodu, kam Myšička odjela. Má tam koňského parťáka poníka Montyho, který to v životě dříve také neměl lehké a tak jsou páníčkové zvyklí být u koní ostražití, takže proto jim vůbec nevadilo, že Myška je někdy protivná a "ostřejší". Myška bude jezdit přiměřeně na vyjížďky s její novou šestnáctiletou paničkou, která je zároveň i paničkou Montyho. Občas třeba i sveze někoho z rodiny či příbuzných, ale jen pod dozorem a zlehka, aby se zkrátka prošla. Na pár měsíců je ještě v našem majetku, protože chci, abychom si mohli ověřit, že se má dobře a aby jí nemohli dále prodat. Pokud se bude mít fajn a všichni budeme spokojení, zůstane už u Beránkových doufám do jejích posledních chvil. 

Nebylo to lehké, musím říct, že to pro mě bylo poprvé i dost bolestné, nechala tu Najtíka, při každém pohledu na něj si na ní vzpomenu a poprvé jsem odchod koně od nás oplakala. Ale tak to je, někdy to tak být musí a k životu to prostě patří.  

Jo, abych nezapomněla, co je ještě takové hezké, že jsou teď s Vojtou od sebe necelých 10km, obě rodiny se dokonce znají - je to náhoda, nebo není ..... ??? :-)  

Myška v novém domově

Myška v novém domově

 
JEZDECKÝ KLUB
Kontakt

Eva Podrabská
Napište nám
+420 777 209 971
Jsme na facebooku
adresa:
Oldřichov 6
391 43 Mladá Vožice

Patříme k Toulavě
NahoruTisknout