Oldřichovská konírna
Dokument
Chcete se na šest minut přenést k nám?
NAŠE ZVÍŘATA

O klubu

Jezdecký klub Oldřichovská konírna z.s.

Oldřichov 6, 391 43  Mladá Vožice

IČ: 227 09894

Po opakovaných návštěvách a zkušebních lekcích u nás a domluvě nabízíme stát se členem našeho jezdeckého klubu, který je od ledna 2016 registrován pod Českou jezdeckou federací (ČJF). To potom zahrnuje pravidelnou docházku k nám do statku, kdy se spolu podle věku a chuti začneme učit se o koně starat, pracovat s ním, čistit ho, sedlat a jezdit a hlavně se také starat o jeho zázemí. Povídat si o tom, co a proč kůň potřebuje, jak vlastně žije, co je pro něj důležité a jak se k němu máme chovat. Co se týče jízdy na koni, v našem jezdeckém klubu se naučíte základy, pokud máte ambice na sportovním poli, musíte se obrátit jinam. Nejsem kompetentní k tomu, abych vyučovala více, než základy ježdění. My se společně s našimi koňmi učíme a zaměřujeme hlavně na to, jak si být vzájemně kamarády a jak si společně užívat život. My se snažíme naučit něco je, aby pro ně práce pro nás, kterou po nich chceme, byla snadnější a neubližovala jim, zatímco oni zase učí nás, jak se k nim chovat, aby nás chápali. U nás v klubu klademe důraz na ohleduplnost, lásku a úctu ke zvířatům, nepřetěžujeme je, snažíme se vždy brát ohledy na individuální možnosti každého koně. I mezi sebou se chováme korektně, přátelsky a s otevřeným srdcem. Ostatní zvířátka neopomíjíme a v případě vašeho zájmu se o ně také se mnou můžete postarat a dozvědět se o nich spoustu zajímavých věcí. K členství v klubu patří také pomoc s mladšími nebo "služebně" mladšími, kteří přijdou na lekce výuky, vodění dětí, pomoc jako vodiči k dítěti na vyjížďku, doprovod na vyjížďkách apod.

Věk pro členství v klubu je min. 10 let a hlavně na individuální dohodě s rodiči a mém uvážení. Další podmínky - tedy placení členských příspěvků, docházka atd. bude již na naší osobní dohodě.  

Bezpečnostní vybavení - klub vlastní několik helem a bezpečnostních vest, na první začátky tudíž můžeme půjčovat. Helma je u nás povinná pro všechny věkové kategorie, vesta pro všechny nezletilé do 18. let. Pouze po písemné žádosti od rodičů jsem ochotna slevit od vesty a to od dovršení 16. roku.  Samozřejmě je dobré mít vhodné kalhoty, boty kotníkové pevnější, nebo chapsy či přímo jezdecké boty, triko s dlouhým rukávem. Avšak tyto ostatní věci nejsou povinností, jsou však po nějaké době velmi praktické a usnadňují ježdění na koni. 

 


Současné členky klubu (akt. k 1.3.2018):

Tereza Humešová se svým valachem Woltonem 

Nikola Mokrycki se svojí kobylkou Shakirou

Šárka Poupová 

Barča Vaňková 

Karolína Neufusová

Lenka Kášková

Vendula Heřmánková

Nela Heřmánková

Verča Petráňková 

Vendula Kavková s kobylkou Annie

 

  
JEZDECKÝ KLUB
Kontakt

Eva Podrabská
Napište nám
+420 777 209 971
Jsme na facebooku
adresa:
Oldřichov 6
391 43 Mladá Vožice

Patříme k Toulavě
NahoruTisknout