Oldřichovská konírna
Dokument
Chcete se na šest minut přenést k nám?
NAŠE ZVÍŘATA
Koně / Koně, kteří opustili Konírnu..

Koně, kteří opustili Konírnu..

Kajda (Kalverta) - mladá kobylka ČT u nás byla rok, který byl plný zkušeností, například s jejím připouštěním, ale bohužel i se zraněním, s jejím temperamentem... I když to pro mě nebylo lehké rozhodnutí, nakonec odjela do hor až k polským hranicím. Věřím, že to ale bylo rozhodnutí správné, že se tam bude mít dobře a najde uplatnění. Možná se nám pak vrátí její hříbátko.
Vojta - u nás strávil skoro dva roky, rozloučit se s ním nebylo lehké nejen pro Kristýnku, ale i pro mě, věřte mi. Ale Vojtík si zaslouží vyjížďky do terénu, jednu paničku, být rodinným miláčkem... Časté střídání lidí a vyšší nároky na práci na jízdárně pro něj prostě nejsou. To byly hlavní důvody, proč jsem se rozhodla najít mu nový, více vyhovující domov. Pevně věřím, že se mi to povedlo. 
Eféba - obrovská starokladrubská černá klisna Efinka u nás strávila bezmála rok života. Je to velká osobnost, dáma s handicapy, které jí ale nakonec jak se ukázalo nebrání ve velké chuti do života a pohybu. Nicméně, využitelnost Efinky u nás nebyla úplně ideální, moc jsem jí tudíž přála, když se objevila dobrá duše, kterou zaujala a která se rozhodla stát se její novou majitelkou. Věřím, že to byl rozvážný krok a že se Efí bude mít v novém domově dobře. Špatná zpráva přichází v dubnu 2017, v pátek 21.4.2017 Efinka odešla do koňského nebe, zpráva mě zasáhla nečekaně a silně, její nová panička se z toho zhroutila...Udělala pro ní ale vše co mohla, Efi už je teď jistě dobře... Nikdy na ní nezapomeneme.
Štefan - tento krásný mladý koníček, WPBr. u nás strávil rok a půl, naučili jsme ho základním návykům, obsedli a začali přiježďovat. Štefánek je hodný, ale okolnosti občas člověka nutí snížit stavy, i kvůli tomu, že není čas pracovat s takovým mladíkem pravidelně a věnovat se mu. A tak se stalo, že jsem začala uvažovat o jeho prodeji a o tom se dozvěděla fajn rodina z Prahy, která se rozhodla být jeho novými majiteli. Bude ale bydlet znovu u svého tatínka Wizarda, v naší spřátelené stáji v Hostivaři. A tak to vlastně ani není žádný velký smutek, budeme pořád vědět, jak se má.
Myška- naše "bábi", naše zasloužilá mamina malého Najtíka ... Myška nám sloužila jako perfektní učitelka a parťačka na vyjížďky i Hubertky tři roky, ale dostala se k nám už poměrně starší. Její předešlou majitelkou jsem byla ve své naivitě poněkud podvedena co se týče jejího věku, náš pan zubař mě pak vyvedl z omylu a sdělil mi, že je jí určitě už ke dvacítce. No a s jejím zvyšujícím se věkem a také počtem koní ustájených u nás, i zvyšujícím se provozem, se stále více začalo ukazovat, že už to Myška psychicky špatně snáší. Začala kousat a být velmi nepříjemná, volala podle mého názoru o pomoc "nechte mě už v klidu" ... a tak jsem se rozhodla a na jaře 2017 jsem jí začala hledat nový domov. Odjela dělat parťačku mladšímu ponymu a jeho 16tileté paničce, do fajn rodiny nedaleko domova "našeho" Vojty. Dokonce se rodiny znají, taková náhoda - a nebo to není náhoda ... ??? ... Doufám, že si tam bude v klidu užívat aktivní důchod. 
Karina -  jedna ze zakladatelů Konírny, strakatá kobylka Karina, teď bydlí nedaleko v Domově pro koně v Leštině. Karča bohužel onemocněla artrozou a její stav poměrně dlouhodobě nedovoloval využití pod sedlem. Proto se její majitelka rozhodla umístit ji v Domově, kde jsou koně podobně handicapovaní a je jim tam dávána perfektní péče. Mají rozlehlé pastviny a přirozenější způsob ustájení, což je v jejím případě žádoucí - dostatek přirozeného pohybu bez zátěže. Karču máme blízko a vídáme ji. Zůstane navždy na fotkách na našich stránkách a nelze zapomenout na to, jak zakládala spolu s Feldou a Rebíkem naší Konírnu. 
Saidy... odjela v létě 2017 za spletitých okolností. Nebude od nad daleko a my budeme dál sledovat její osud. Napíšu více později...
Chantal -  ponička která u nas dva roky učila trpělivě děti, v létě 2018 ale odjela ke své majitelce bydlet přímo k ni domu...

Kalverta

Kalverta

Vojta

Vojta

Eféba

Eféba

Štefan

Štefan

Myška

Myška

Karina

Karina

Saidy

Saidy
  
JEZDECKÝ KLUB
Kontakt

Eva Podrabská
Napište nám
+420 777 209 971
Jsme na facebooku
adresa:
Oldřichov 6
391 43 Mladá Vožice

Patříme k Toulavě
NahoruTisknout